tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Śmierć na mecie biegu

"Nie chcę, żeby był bezimiennym 37-letnim mężczyzną"

"Nie chcę, żeby był bezimiennym 37-letnim mężczyzną"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 biegacz

Tomasz Nawrocki większości z nas znany jest jako "37-letni mężczyzna", który w niedzielę zmarł na mecie 10-kilometrowego biegu. W rozmowie z reporterem "Czarno na białym" jego przyjaciel, Mariusz Konkolewski, wyjaśnia, jaką był osobą i odnosi się do spekulacji, według których Nawrocki miał być do biegu nieodpowiednio przygotowany. - Stał się obiektem ocen, spekulacji. Wydaje mi się, że by tego nie chciał, gdyby mógł o tym decydować - powiedział przyjaciel zmarłego biegacza.

Mariusz Konkolewski przyznał w rozmowie z reporterem "Czarno na białym", że zdecydował się na rozmowę, aby opowiedzieć, kim był tragicznie zmarły "37-letni mężczyzna" i odnieść się do spekulacji krążących na temat jego przygotowania do biegu. W komentarzach po śmierci Nawrockiego pojawiały się bowiem opinie, że był on lekkomyślny czy nieodpowiednio wytrenowany.  - Taka sprawa żyje własnym życiem. Po to w zasadzie to robię, żeby ludzie chociaż troszkę poznali tego 37-letniego mężczyznę, o którym się tak dużo ostatnio mówi - powiedział.

"Nie chcę, żeby był bezimienny"

- Jestem to winny Tomkowi - przyznał. - Strasznie mnie boli, jak jest taki bezimienny. Pokazuje się te jego zdjęcia, te filmy z jego ostatnich chwil, takie bardzo nieprzyjemne, drastyczne. I to jest takie odczłowieczone tak naprawdę - wyjaśnił.

Zapytany o to, co sądzi o komentujących śmierć przyjaciela osobach, przyznał, że "stara się to trochę zrozumieć". - To jest też pewna samoobrona dla tych osób, którym się wydaje: przecież nie mogło się to stać normalnej, zdrowej osobie. Pewnie wstał właśnie z kanapy, nierozsądnie szarpnął się. Dla mnie ta prawda też jest trochę niewygodna - widocznie los jest taki, że nieraz to spotyka nawet zdrową osobę - tłumaczył.

"Myśleliśmy, że dzięki sportowi dłużej pożyjemy"

Jak opowiadał Konkolewski, sport pełnił bardzo ważną rolę w życiu przyjaciół. -To całe bieganie, ten cały sport, którym się tak bardzo pasjonowaliśmy był dla nas takim czymś pozytywnym. Wydawało nam się, że to jest recepta na długowieczność. Że będziemy coraz bardziej sprawni, a pewnie dzięki temu może dłużej pożyjemy - wyjaśnił.

Poznali się, gdy ich dzieci zdawały do klasy sportowej. - Tam się poznaliśmy, polubiliśmy się i tak powolutku ta nasza przyjaźń się kształtowała. Wspólne rowery, wyjazdy, bieganie. Na rowerach jeździliśmy w góry, graliśmy w squasha. To jest informacja dla osób, które pewne takie teorie snuły, że być może to jest osoba, która wstała z kanapy - opowiadał. - Wielu z nas tak samo się prowadzi zdrowo i trenuje. To mogłem być równie dobrze ja - przyznał, dodając, że wspólnie biegali od ponad dwóch lat.

Nie miał problemów ze zdrowiem

Wyjaśnił również, że przyjaciel nie skarżył się nigdy na problemy ze zdrowiem: - Byliśmy zdrowi. Poza takimi zwykłymi przypadłościami, typu że raz kogoś bolała łydka, a raz kogoś łokieć, nic się więcej nie działo - tłumaczył.

- Na pewno nie chciałby, żeby ludzie przestali biegać, bo to nam sprawiało ogromną radość. Pewnie chciałby, żeby ludzie bardziej o siebie dbali - powiedział na koniec.

37 - letni Tomasz Nawrocki zasłabł w niedzielę na mecie 10 - kilometrowej trasy imprezy "Biegnij Warszawo". Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo - oddechowa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Śmierć na mecie biegu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

"Patrzę na niego jak na pacjenta". Psycholog
o nożowniku

Patrząc z perspektywy psychologa, to jest wynik jakiejś choroby czy zaburzenia - stwierdziła psycholog i trener rozwoju osobistego Maria Rotkiel we "Wstajesz i weekend". Wskazywała, że u osób z upośledzoną kontrolą własnych emocji kumulowany stres może doprowadzić do "agresji w stosunku do społeczeństwa". zobacz więcej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Giełda dała dobrze zarobić. Jak postawić na niej pierwszy krok?

Giełda dała dobrze zarobić. Jak postawić na niej pierwszy krok?

Polacy wciąż niewiele inwestują na giełdzie, tymczasem w tym roku inwestycje na warszawskim parkiecie dawały naprawdę solidne zyski. 40 procent - tyle wzrósł w ciągu roku WIG20 - podstawowy indeks na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. zobacz więcej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Dogadał się z Kim Ir Senem, chce pomóc z jego wnukiem

Dogadał się z Kim Ir Senem, chce pomóc z jego wnukiem

- Bardzo przeceniamy wpływ Chin na Koreę Północną, zwłaszcza na Kima - stwierdził były prezydent USA Jimmy Carter w wywiadzie opublikowanym w niedzielę w dzienniku "New York Times". Carter zapewnił, że jest gotów udać się do Korei Północnej w imieniu administracji prezydenta Donalda Trumpa, by pomóc zmniejszyć napięcie w stosunkach między reżimem północnokoreańskim a Stanami Zjednoczonymi. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Czas na popołudniową, artystyczną kawę

Daphne Tan z Singapuru sprawia, że kawa nie tylko jest słodka w smaku, ale również z wyglądu. Zobaczcie TOTERAZ.

Żołnierze na ulicach Kabulu, Afganistan (Fot. HEDAYATULLAH AMID/PAP/EPA) czytaj dalej »