Najnowsze

Najnowsze

"Żałosna próba dostosowania celów do działalności". Polska Fundacja Narodowa zmieniła statut

Polska Fundacja Narodowa znana z kampanii "Sprawiedliwe sądy" właśnie zmieniła statut, a razem z nim cele, jakie jej przyświecają. Od teraz ma promować polską historię i martyrologię. Zniknęły również zapisy dotyczące promowania państwowych spółek, które na działalność fundacji przekazują pieniądze. Reporter TVN24 Michał Chlebowski dotarł do nowych dokumentów w tej sprawie. Materiał programu "Polska i Świat".

"To było jak strzelanie do beczki pełnej ryb"

- Nie wiem, w jaki sposób można było zapobiec strzelaninie w Las Vegas - oświadczył Joseph Lombardo, szeryf wydziału policji w Las Vegas. Zdaniem sporej grupy polityków i ekspertów w USA masakrze, w wyniku której śmierć poniosło 59 osób, a rannych zostało 527, nie można było zapobiec. Do tragedii doszło, gdy 64-letni Stephen Paddock otworzył ogień do 20 tysięcy uczestników koncertu.

"Nie ma doniesień, że wśród ofiar są Polacy"

Na obecnym etapie prac służb nie da się jeszcze tego całkowicie wykluczyć, bo ofiary ataku są wciąż identyfikowane, ale konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Los Angeles zapewnił, że "nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w Las Vegas są Polacy".

Mówił: nie sądzę, że mi się uda. Ranny osłaniał kobiety, gdy szaleniec strzelał

Kiedy grad kul przelatywał nad ich głowami, szukały schronienia tak jak tysiące innych osób. Postanowiły biec w stronę sceny, by ukryć się w jej pobliżu. Tam trafiły na małą przestrzeń pod jednym ze stołów. Wtulone w siebie słyszały pociski. Ramionami otoczył je nieznajomy. Ranny, zadbał o to, by dać im dodatkową ochronę. Tak 35-letnia Krystal Goddard opisuje chwile po ataku w Las Vegas, z którego jej i jej przyjaciółce udało się ujść cało.

Oskarżony o brutalne zabójstwo dziennikarki. W jego komputerze szokujące nagrania

Dziennikarka Kim Wall miała na ciele piętnaście ran ciętych - poinformował na wtorkowej rozprawie przed kopenhaskim sądem prokurator. Kobieta ostatni raz była widziana żywa, kiedy wchodziła na pokład łodzi podwodnej duńskiego wynalazcy Petera Madsena. Prokuratura przekazała także, że na komputerze w prowadzonym przez naukowca laboratorium znaleziono nagrania przedstawiające brutalne egzekucje kobiet.

Większe uprawnienia służb. Projekt ustawy przyjęty w Paryżu

Posłowie Zgromadzenia Narodowego, izby niższej francuskiego parlamentu, przyjęli we wtorek projekt ustawy wzmacniający bezpieczeństwo wewnętrzne i walkę z terroryzmem. Dzięki niej wielokrotnie przedłużany stan wyjątkowy będzie zniesiony 1 listopada.

Szefowa sztabu Nawalnego zatrzymana

Policja w Petersburgu zatrzymała we wtorek szefową lokalnego sztabu Aleksieja Nawalnego, Polinę Kostylewą - poinformowali w mediach społecznościowych współpracownicy opozycyjnego polityka. Kostylewej zarzucono niepodporządkowanie się poleceniom policji.

"Znowu wyjdziemy licznie na ulice. Niech nie zapominają o nas"

- Myśmy robiły protest, żeby im przypomnieć, że jeżeli znowu będą grzebać przy naszych prawach, to znowu wyjdziemy licznie na ulice. Niech nie zapominają o nas tak łatwo - powiedziała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) w "Kropce nad i". Razem z Joanną Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) rozmawiały o Czarnym Proteście kobiet oraz o projektach ustaw dotyczących prawa aborcyjnego.

Niemiecka alternatywa

Po raz pierwszy po wojnie nacjonaliści weszli do Bundestagu i to z wysokim poparciem. Są trzecią siłą polityczną w parlamencie. Ta siła to AfD, czyli "Alternatywa dla Niemiec". Wyrosła ze sprzeciwu wobec przyjmowania uchodźców, ale eksperci ostrzegają, że z czasem ten nacjonalizm może obrócić się też przeciwko Polakom. Zwracają też uwagę, że największe poparcie AfD miała przy granicy z Polską, choć, co ciekawe, tam akurat muzułmańskich imigrantów właściwie nie ma. Igor Sokołowski.

Antyniemiecka karta

Antyniemiecka karta PiS. Karta nie pierwszy raz przez tę partie wyciągana i nie jest to tylko karta reparacyjna. Co Jarosław Kaczyński próbuje nią ugrać? O tym Jan Piotrowski.

Sąsiedzi

Arkadiusz Wierzuk, przy okazji relacjonowania niedawnych wyborów w Niemczech, rozmawiał z Niemcami o powracającym w Polsce temacie rozliczeń za II wojnę światową. Słyszeli o tym i nie kryją zdziwienia, bo temat uważają za zamknięty, a relacje z Polakami za dobre. Dlatego nie rozumieją polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. Co ciekawe im dalej od polskiej granicy, tym reakcje są ostrzejsze.

"Znowu wyjdziemy licznie na ulice. Niech nie zapominają o nas"

- Myśmy robiły protest, żeby im przypomnieć, że jeżeli znowu będą grzebać przy naszych prawach, to znowu wyjdziemy licznie na ulice. Niech nie zapominają o nas - powiedziała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) w "Kropce nad i". Razem z Joanną Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) rozmawiały o Czarnym Proteście kobiet oraz o projektach ustaw dotyczących prawa aborcyjnego.

"Będziemy mieli do czynienia z kibicami wyklętymi"

- Wielki błąd w budowaniu relacji z kibicami na przyszłość - tak w "Faktach po Faktach" Maciej Szczęsny, były bramkarz ocenił działania Legii po zaatakowaniu piłkarzy przez pseudokibiców sympatyzujących z klubem. - Ten temat jest bagatelizowany przez Legię - dodawał dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski. Gośćmi w drugiej części programu byli Magdalena Korzekwa-Kaliszuk i Monika Wielichowska.

"Będziemy mieli do czynienia z kibicami wyklętymi"

- Wielki błąd w budowaniu relacji z kibicami na przyszłość - tak w "Faktach po Faktach" Maciej Szczęsny, były bramkarz ocenił działania Legii po zaatakowaniu piłkarzy przez pseudokibiców sympatyzujących z klubem. - Ten temat jest bagatelizowany przez Legię - dodał dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski.

Wsparcie kontra "finansowanie z zagranicy". Czarny Wtorek na Twitterze

"Czarny protest miał finansowanie z zagranicy" - napisało we wtorek na swoim twitterowym profilu Prawo i Sprawiedliwość. Rok po masowych demonstracjach, kobiety znowu wyszły na ulice polskich miast. Manifestacje wsparli politycy opozycji m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej oraz Michał Szczerba z PO.

Amerykanie wydalą kubańskich dyplomatów

Piętnastu dyplomatów z ambasady Kuby w Waszyngtonie zostaje wydalonych. Mają opuścić USA w ciągu tygodnia - poinformował we wtorek Departament Stanu. To kolejna odsłona w sprawie tajemniczych "ataków akustycznych", w wyniku których ucierpieli dyplomaci USA na Kubie.

"Nie jesteście tu mile widziani". Hiszpańscy policjanci wyrzucani z katalońskich hoteli

Katalończycy głośno pokazują, że nie podoba im się obecność przysłanych przez Madryt funkcjonariuszy hiszpańskiej policji i Guardia Civil. W kilku katalońskich miejscowościach funkcjonariusze musieli opuścić hotele, w których zostali zakwaterowani. We wtorek śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura w Barcelonie, która zbada między innymi, czy hotelarze nie podejmowali decyzji pod presją polityczną.

PiS zablokuje prezydenckie referendum?

- Nie dla systemu prezydenckiego - mówi Jarosław Kaczyński, studząc tym samym zapędy Andrzeja Dudy, który jest zwolennikiem większej władzy w rękach prezydenta. O tę kwestię mieliby zostać zapytani obywatele w referendum, które wedle życzenia prezydenta miałoby się odbyć w listopadzie przyszłego roku. Ale czy to życzenie się spełni zależy w głównej mierze od woli prezesa Kaczyńskiego, który takich pytań wolałby w referendum uniknąć. O sporze między Pałacem Prezydenckim a Nowogrodzką w Tak jest rozmawiali Michał Kamiński i Ryszard Kalisz.

"To niemal niepojęte", ale się stało. Ostatni raport z lotu MH370

Australijscy śledczy oznajmili, że na razie nie da się nic więcej zrobić. Pomimo poszukiwań zakrojonych na wielką skalę, nie udało się ustalić, co stało się z samolotem linii Malaysia Airlines, który 8 marca 2014 r. wyleciał z Kuala Lumpur i miał dolecieć do Pekinu. W ostatecznym raporcie śledczy podkreślili, iż "to niemal niepojęte", że w świecie, w którym dziennie na pokłady samolotów wsiada 10 milionów ludzi, nie wiadomo, co się stało z jedną z większych maszyn.

"Siły okupacyjne - won". Strajk generalny i protesty w Katalonii

Kilkusettysięczny tłum wyległ na ulice katalońskiej Barcelony w dniu, w którym rozpoczął się strajk generalny w proteście przeciwko brutalnym działaniom policji podczas niedzielnego referendum niepodległościowego w regionie. Metro i autobusy w Barcelonie kursują z mniejszą częstotliwością. Zablokowane są drogi. Demonstranci zgromadzili się między innymi przed siedzibą rządzącej Hiszpanią Partii Ludowej.

Królowa piękności pozbawiona tytułu. Zabrała głos w sprawie Rohindżów

Zwyciężczyni konkursu Miss Grand Myanmar Shwe Eain Si twierdzi, że odebrano jej tytuł z powodu nagrania, które opublikowała w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych. Postanowiła skomentować w nim sytuację w birmańskim stanie Rakhine, z którego przed przemocą uciekają muzułmanie Rohindża.