tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nagrody filmowe 2017

Lubię prowokować swoich widzów, żeby zastanowili się nad tym, co oglądają - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl Ruben Östlund, tegoroczny laureat Złotej Palmy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Jego najnowsze dzieło "The Square" jest szwedzkim kandydatem do Oscara. Film 9 grudnia zdobył Europejskie Nagrody Filmowe w sześciu kategoriach: najlepszy film, najlepsza komedia, reżyseria, scenariusz, scenografia i dla najlepszego aktora.
czytaj dalej »
Pierwszy w historii kina ręcznie malowany film animowany "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Europejskiego Pełnometrażowego Filmu Animowanego. Europejskim Pełnometrażowym Filmem Dokumentalnym 2017 został "Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej.
czytaj dalej »
Komediowy debiut Grety Gerwig "Lady Bird" stał się najlepiej ocenianym filmem wszech czasów w serwisie Rotten Tomatoes. Niezwykły film, o którym mówi się jako czarnym koniu zbliżającego się rozdania Oscarów, zdetronizował "Toy Story 2" z 1999 roku.
czytaj dalej »