tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Krzysztof Karasek za "Dziennik rozbitka"

Krzysztof Karasek: "Dziennik rozbitka"
Krzysztof Karasek: "Dziennik rozbitka"

Ur. w 1937 w Warszawie. Wrażliwością i typem języka poetyckiego zbliżony do poetów Nowej Fali, choć od nich starszy. Debiutował jako poeta na łamach miesięcznika „Poezja” w 1966 roku; jego pierwszy zbiór wierszy Godzina jastrzębi ukazał się w 1970 roku. Współpracował z wieloma czasopismami literackimi (m.in. z „Poezją”, „Orientacjami”, „Twórczością”, „Nowym Wyrazem”, „Literaturą”) publikując wiersze, artykuły, eseje, recenzje i tłumaczenia. Pracował w miesięcznikach literackich i w Polskim Radiu; opracowywał zbiory poezji oraz wydania antologii poezji polskiej, popularyzując twórczość innych poetów. Do nagrody im. Wisławy Szymborskiej nominowany za tom poetycki Dziennik rozbitka wydany w 2012 roku przez Instytut Mikołowski.

Oglądaj
"Dziennik rozbitka"
Wideo: tvn24 "Dziennik rozbitka"

Podziel się:

Polub stronę Nagroda im. Wisławy Szymborskiej:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje

Anders Bodegård

Anders Bodegård

Tłumacz literatury polskiej i francuskiej. Lektor języka szwedzkiego UJ 1981-1983. Od 30 lat tłumaczy polską poezję (m.in.... czytaj dalej  »

Clare Cavanagh

Clare Cavanagh

Slawistka, literaturoznawczyni, tłumaczka, specjalizuje się we współczesnej poezji rosyjskiej, polskiej i anglo-amerykańskiej.... czytaj dalej »