3 miejsce
      Finał
      Zobacz terminarz
      "Euromundial". Pierwszy raz od 12 lat

Europa do dwunastu powiększy liczbę triumfów w mistrzostwach świata. Stało się to za sprawą odpadnięcia w ćwierćfinale mundialu Urugwaju i Brazylii - ostatnich uczestników spoza Starego Kontynentu. To dopiero piąty taki przypadek w historii, gdy w półfinałach wystąpią wyłącznie drużyny z Europy.

Macron poleci do Rosji kibicować Francuzom

Po piątkowym zwycięstwie Francji z Urugwajem 2:0 w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata francuski prezydent Emmanuel Macron oświadczył, że wybiera się do Rosji na mecz półfinałowy z udziałem Francuzów.

Brazylia marnowała okazje. Półfinał dla Belgów

Mieli walczyć o Puchar Świata, a zabraknie ich nawet w strefie medalowej. W Kazaniu Brazylia szaleńczo próbowała odrobić straty, ale nie dała rady i przegrała z Belgią 1:2. Canarinhos jadą do domu już po ćwierćfinale, a to oznacza, że w Rosji pozostały tylko drużyny z Europy.

Skopiował wpadkę Kariusa. W ćwierćfinale mundialu

Urugwaj przegrał 0:2 z Francją i po ćwierćfinale żegna się z rosyjskim mundialem. Przy drugim golu dla Francuzów potężną wpadkę zaliczył bramkarz Fernando Muslera, a piłkarscy kibice mogli przeżyć deja vu. Bardzo podobny kiks zobaczyli w majowym finale Ligi Mistrzów.

Tuż przed bramką, huknął nad nią. Francuzi mogą mówić o cudzie

Urugwaj przegrał z Francją 0:2 i na ćwierćfinale zakończył swoją przygodę w mistrzostwach świata. Rewelacyjnie spisująca się do piątkowego spotkania ekipa z Ameryki Południowej miała swoje okazje. Najlepszej nie wykorzystał Diego Godin, który fatalne pudło zaliczył jeszcze w pierwszej połowie.

Dramat bramkarza, Urugwaj bezsilny. Francuzi szykują się na półfinał

Urugwaj walczył o półfinał mistrzostw świata z Francją, ale ostatecznie okazał się bezradny. Trójkolorowym zadanie ułatwił bramkarz rywali, który w drugiej połowie niemal sam wbił sobie piłkę do siatki. Ekipa z Ameryki Południowej nie zdołała się już podnieść po utracie dwóch bramek.

Pomogła ściąga na butelce. Sekret bohatera Anglii

Tajemnica sukcesu Jordana Pickforda, od wtorku bohatera narodowego w Anglii, tkwi w bidonie z wodą. Butelka z wypisanymi na jej szyjce wskazówkami miała posłużyć bramkarzowi jako ściąga przed konkursem rzutów karnych z Kolumbią.

Asystent broni Marciniaka. "Zignorowaliśmy VAR? Kompletna bzdura"

- Z kraju zaczęły do nas napływać wiadomości oraz pytania, co się stało, dlaczego zignorowaliśmy VAR. Byliśmy zszokowani. W pewnym momencie nawet rozbawieni, że można takie bzdury wymyślać - opowiadał o kontrowersyjnej sytuacji z meczu Niemcy - Szwecja Tomasz Listkiewicz. Asystent Szymona Marciniaka, jedynego polskiego sędziego głównego na mistrzostwach świata w Rosji, na antenie TVN24 opowiedział o mundialu z własnej perspektywy.

UEFA śladem FIFA. Czwarta zmiana już nie tylko na mundialu

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poszła śladami światowej centrali FIFA i dopuściła możliwość dokonania czwartej zmiany w dogrywkach meczów m.in. Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Narodów oraz turnieju głównego mistrzostw Europy.