tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Urzędnik od wielomilionowych inwestycji w Łodzi zatrzymany przez CBA. Podejrzany o korpucję

Urzędnik od wielomilionowych inwestycji w Łodzi zatrzymany przez CBA. Podejrzany o korpucję
Foto: TVN24 Łódź Urzędnik został zatrzymany w środę rano

CBA zatrzymało rano Grzegorza N., szefa Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. Funkcjonariusze działali na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi, którzy przedstawili mu zarzuty korupcji. - Dyrektor został w trybie pilnym odsunięty od obowiązków - informuje magistrat. Oprócz urzędnika zatrzymane zostały trzy inne osoby.

- Mogę jedynie powiedzieć, że Grzegorz N. jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowych w związku z pełnioną wcześniej przez siebie funkcją dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi - informuje Jarosław Szubert z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Oprócz niego podejrzany o korupcję jest przedsiębiorca, który miał wręczyć N. korzyść majątkową. Ze względu na dobro śledztwa prokuratorzy nie podają żadnych szczegółów.

Jak informuje w przesłanym do redakcji tvn24.pl CBA, oprócz tych dwóch mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali też dwóch pracowników PGE.

"Osoby będą podejrzane o oszustwo" - głosi komunikat.

"Odsunięty od obowiązków"

Czekamy na oficjalny komunikat prokuratury ws dzisiejszych zatrzymań. Dziś w trybie pilnym dyrektor Grzegorz N. został odsunięty od pełnienia swoich obowiązków - poinformowała Jolanta Baranowska z biura prasowego łódzkiego magistratu.

Grzegorz N. to jeden z najważniejszych urzędników prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Przez lata był szefem Zarządu Dróg i Transportu. Nadzorował olbrzymie inwestycje realizowane w ostatnich latach w mieście, między innymi budowę węzła multimodalnego wokół nowego dworca Łódź Fabryczna, ale też przebudowę trasy W-Z.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje