tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Diabelski młyn straszył... stanem technicznym. Łódzki lunapark do rozbiórki

Diabelski młyn straszył... stanem technicznym. Łódzki lunapark do rozbiórki
Foto: TVN24 Łódź | Video: TVN24 Łódź Na tym diabelskim młynie utknęli ostatnio klienci lunaparku. Miasto: przebudujemy to miejsce

Kolejka górska przerażała nie ze względu na ilość "zawijasów", ale ze względu na stan techniczny. Podobnie zresztą jak inne przestarzałe zabawki - niedawno (po raz kolejny) na diabelskim młynie utknęli goście. Łódzcy urzędnicy stwierdzili, że lunapark trzeba zrównać z ziemią. Zamiast lunaparkowych atrakcji będzie olbrzymi plac zabaw.

Zimą prawie zawsze było tu pusto. Na przejażdżkę kolejką górską czy diabelskim młynem decydowała się w ostatnich latach garstka osób - zazwyczaj w słoneczne, pogodne dni. Od kilku dni łódzki lunapark notuje rekordową frekwencję. Tyle, że to nie osoby szukające rozrywki tylko robotnicy, którzy likwidują urządzenia, które były atrakcją łódzkiego lunaparku. Wiele zabawek pamięta wczesne lata 80.

- No, przychodziło się tutaj. Piękne wspomnienia. Szkoda, że to wszystko umiera - komentuje kobieta, którą spotykamy w pobliżu likwidowanego parku rozrywki.

Łódzki lunapark umarł śmiercią naturalną - ze starości.

- Pałac strachu bardziej śmieszył niż straszył. Bardziej od plastikowych kościotrupów straszył stan okolicznych zabawek - komentuje 55-letni pan Stefan. Dodaje, że każda wizyta w lunaparku była dla niego jak podróż w czasie. - Po prostu nic tu się nie zmieniało od dziesięcioleci - uśmiecha się.

Do coraz bardzie zaniedbanego lunaparku przychodziło coraz mniej osób. Ci, którzy się już decydowali na kupno biletu, czasami tego żałowali. W maju ubiegłego roku na diabelskim młynie utknęli ludzie.

- Urządzenie ma też słaby silnik i hamulec. Gdy jest przeciążone, koło się cofa i lina wypada. Strach pomyśleć, co może się wtedy stać z ludźmi w gondolach - podkreślał wtedy jeden z pracowników parku.

Idzie nowe

Tam, gdzie teraz pracują pracownicy demontujący wiekowe zabawki, niedługo ma powstać „Strefa relaksu i rekreacji". Wśród atrakcji ma znaleźć się m.in.: park linowy, zjeżdżalnie, street workout, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, strefa wody, hamaki, plac do gry w bule, mała architektura, zadaszona scena, nowa nawierzchnia, alejki, zieleń, skarpa, toaleta.

Źródło: UMŁ W miejscę lunaparku ma powstać strefa wypoczynku

Za powstaniem strefy zagłosowali łodzianie w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt uzyskał 10438 głosów, a koszt inwestycji opiewa na 2,5 mln zł

- Nie chcemy, żeby to był kolejny plac zabaw dla dzieci - chcemy, by to była strefa również dla seniorów oraz by mogły się tam odbywać różnego rodzaju animacje, organizowane przez fundacje, teatry czy innego rodzaju podmioty. Chciałabym również zaznaczyć, że nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce - opowiada Małgorzata Niemczyk, posłanka PO i pomysłodawczyni powstania parku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje