tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nawałnice nad Polską

"Głęboki smutek i żal". Prezydent napisał do rodzin harcerzy

"Głęboki smutek i żal". Prezydent napisał do rodzin harcerzy
Foto: prezydent.pl Nad Polską przeszły nawałnice ["Fakty" z 12.08.2017]

Prezydent Andrzej Duda napisał list do rodzin harcerzy poszkodowanych w nawałnicy w Suszku w województwie pomorskim. "Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy" - oświadczył.

"Wiadomość o dramacie, który się wydarzył, wywołuje mój głęboki smutek i żal. Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy uczestników obozu. W myślach i żałobie łączę się zwłaszcza z rodzinami dwóch harcerek, które tragicznie zginęły ubiegłej nocy. W tych dramatycznych chwilach zapewniam wszystkich Państwa o mojej modlitwie" - napisał w liście do rodzin poszkodowanych w nawałnicy harcerzy prezydent Andrzej Duda.

List został opublikowany na oficjalnej stronie prezydenta.

"Na ręce przewodniczącego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, druha Grzegorza Nowika, w poczuciu głębokiej solidarności z rodzinami ofiar i poszkodowanych w nawałnicy na obozie harcerskim w Suszku, przekazuję wyrazy współczucia" - czytamy.

"Wszystkim poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia" ­- zakończył list prezydent.

Nawałnice nad Polską

Według danych, które przekazał rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, noc z piątku na sobotę była bardzo dramatyczna. Burze swoim zasięgiem objęły województwa dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Do godzin porannych strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy, najwięcej w Wielkopolsce i województwie kujawsko-pomorskim.

Nie żyje pięć osób - wszystkie zginęły na Pomorzu. Najtrudniejsza sytuacja zdarzyła się w obozie w Suszku (województwo pomorskie), gdzie przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR, 140 dzieci i 30 opiekunów. Obóz został zniszczony przez nawałnicę, dwie osoby nie żyją, 20 jest rannych.

Podczas burz najbardziej ucierpiały trzy pomorskie powiaty: chojnicki, człuchowski i bytowski, a w województwie kujawsko-pomorskim - powiaty: żniński, sępoliński i nakielski. Pozrywanych zostało kilkaset dachów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Nawałnice nad Polską

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ekonomiści czekają na podniesienie oceny Polski. Ale jest kilka niewiadomych

Ekonomiści czekają na podniesienie oceny Polski. Ale jest kilka niewiadomych

Agencja S&P doceniła dobrą sytuację gospodarczą Polski i stan naszych finansów publicznych; jeżeli to się utrzyma, możliwe będzie podniesienie ratingu Polski bądź jego perspektywy - oceniają ekonomiści. Według nich, kluczowe dla podniesienia oceny Polski będą kwestie instytucjonalne i polityczne oraz wpływ obniżenia wieku emerytalnego na finanse i rynek. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Wynik lepszy niż dawały sondaże. Partia "czeskiego Trumpa" zdecydowanie prowadzi

Wynik lepszy niż dawały sondaże. Partia "czeskiego Trumpa" zdecydowanie prowadzi

Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej - wynika ze wstępnych częściowych wyników niedzielnego głosowania. Po przeliczeniu głosów z 77 procent lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 30,74 procent. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Ludzie jak obrazy. Niezwykłe zdjęcia będące kwestią przypadku

Choć wszystko wygląda na pozowane, zdjęcia są zrobione zupełnie przypadkowo. Zobacz TOTERAZ.

Każdego roku członkowie różnych grup Nihang prezentują sztukę walki i umiejętności jazdy konnej podczas pokazów Mohalla. (Raminder Pal Singh/PAP/EPA) czytaj dalej »