tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Łapiński: prezydent nie domagał się dymisji Macierewicza

zobacz więcej wideo »
Łapiński: prezydent nie domagał się dymisji Macierewicza
 • Łapiński: prezydent nie żądał dymisji Antoniego Macierewicza Łapiński: prezydent nie żądał dymisji Antoniego Macierewicza
 • Konflikt na linii prezydent - szef MSZ. "Zgorszenie w środowisku dobrej zmiany"Konflikt na linii prezydent - szef MSZ. "Zgorszenie w...
 • Konflikt na linii Pałac Prezydencki - MSZKonflikt na linii Pałac Prezydencki - MSZ
 • Duda i Macierewicz wzięli udział w uroczystościach na PowązkachDuda i Macierewicz wzięli udział w uroczystościach na Powązkach
 • Posłowie PO komentują konflikt na linii Duda-MacierewiczPosłowie PO komentują konflikt na linii Duda-Macierewicz
 • Macierewicz zaprasza do dyskusji "w miejscu i czasie wygodnym dla Pana Prezydenta"Macierewicz zaprasza do dyskusji "w miejscu i czasie wygodnym...
Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta | Video: Polskie Radio Rzecznik prezydenta zapewnia, że Andrzej Duda nie żądał dymisji Antoniego Macierewicza

Ze strony prezydenta nie było żądania dymisji Antoniego Macierewicza - podkreślił w czwartek Krzysztof Łapiński. - Mogę to zdementować po raz kolejny, choć pewnie znajdą się tacy, którzy w to nie uwierzą - dodał prezydencki rzecznik.

Rzecznik prezydenta był pytany w czwartek w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, czy nie powinny się odbyć konsultacje i rozmowy pomiędzy prezydentem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem, ponieważ od dłuższego czasu widać, że Kancelaria Prezydenta, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz MON komunikują się głównie przy pomocy pism.

"Są pewne różnice zdań"

Łapiński powiedział, że żadna ze stron - ani BBN ani MON, "nie kryje, że w kilku kwestiach są pewne różnice zdań".

- Każda ze stron prezentuje swoje argumenty: dlaczego uważa, że jej wariant, czy jej wersja tego rozwiązania jest lepsza. To jest często dyskusja naprawdę bardzo ekspercka - zaznaczył.

Rzecznik prezydenta zaapelował, aby "nie stwarzać wrażenia, że jeśli jest pomiędzy dwoma ośrodkami dyskusja o ważnych sprawach na temat obronności i padają argumenty eksperckie, to jest jakiś konflikt, czy coś złego".

- Lepiej, żeby właśnie takie dyskusje się toczyły, bo właśnie z takich dyskusji być może wykuje się najlepszy projekt i najlepsze rozwiązania, dotyczące systemu kierowania i dowodzenia armią - przekonywał Łapiński.

Łapiński zdementował informacje medialne, według których prezydent zażądał od premier Beaty Szydło dymisji Macierewicza.

- Takiego żądania nie było, mogę to zdementować po raz kolejny, choć pewnie znajdą się tacy, którzy w to nie uwierzą - wskazał.

Pod koniec sierpnia premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie będzie teraz zmian kadrowych w rządzie. Oceniła, że Macierewicz jest skutecznym ministrem, który dba o rozwój armii i o jej reformowanie. Zaznaczyła, że szef MON "swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesów, więc ma wrogów".

Macierewicz pytany w zeszłym tygodniu, o to, że niektórzy politycy i komentatorzy twierdzą, iż jest konflikt między MON a Pałacem Prezydenckim, odpowiedział: - Ja takiego konfliktu nie dostrzegam.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Dostawca internetu ostrzega klientów. Ich dane mogły trafić w niepowołane ręce

Dostawca internetu ostrzega klientów. Ich dane mogły trafić w niepowołane ręce

Firma telekomunikacyjna Aero2 poinformowała, że mogło dojść do wycieku danych osobowych części klientów. Operator zawiadomił już w tej sprawie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. czytaj dalej »

Miejski samolot dla każdego. Są już pierwsze prototypy

Żaden korek im niestraszny. Określenie "lecę na miasto" będzie nabierało teraz zupełnie innego znaczenia. Zobacz TOTERAZ.

Kupiłbyś od niego nawet piasek na pustyni

To prawdopodobnie najsłodszy sprzedawca ryb w Wietnamie. Jest kotem, który nazywa się Pies. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE SPORTOWE »

Zawody buzkaszi (kok-boru) w Kirgistanie (fot. IGOR KOVALENKO/PAP/EPA) czytaj dalej »