tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Zabawa w wyjątkowo szczytnym celu. Na "Balu Nocy Letniej" Fundacji TVN zebrano wielką sumę

Zabawa w wyjątkowo szczytnym celu. Na "Balu Nocy Letniej" Fundacji TVN zebrano wielką sumę
Foto: tvn24 | Video: tvn24 "Bal Nocy Letniej" odbył się po raz siódmy

Po raz siódmy w Arkadach Kubickiego odbył się „Bal Nocy Letniej” Fundacji TVN. Wydarzenie w szczytnym celu zgromadziło ludzi ze świata mediów i show biznesu. Pieniądze zbierane podczas tego wydarzenia wspierają Fundację TVN "nie jesteś sam".

Według wstępnych informacji podczas balu udało się zebrać około 2 milionów złotych na pomoc podopiecznym Fundacji. 1,5 miliona zł z aukcji oraz 500 tys. zł ze sprzedaży biletów.

- To jest rzeczywiście miejsce, gdzie ludzie przychodzą się bawić, ale musieli zapłacić całkiem spore pieniądze, żeby tutaj być. A te wszystkie pieniądze idą na Fundację - mówiła prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Edward Miszczak, przewodniczący Rady Fundacji i członek Zarządu TVN podkreślał z kolei, że oprócz doraźnego zbierania pieniędzy ważne jest jeszcze co innego. - Zostają emocje, zostaje świadomość wśród pewnej warstwy społecznej, którą stać na wydanie pieniędzy, że trzeba się dzielić. Że dzisiaj, szczególnie w tych czasach, kiedy różnice są dosyć spore, takie gesty są zauważalne - podkreślał.

Przede wszystkim pomagać

- Niedawno byliśmy w Łodzi, gdzie świętowaliśmy otwarcie odnowionej kliniki rehabilitacji. Jednocześnie Fundacja obchodzi piętnaste urodziny. Organizacje, które odniosły sukces, które utrzymują się tak długo, robią to dzięki wizji i zaangażowaniu. Fundacja na pewno ma obie te rzeczy i to dla mnie zaszczyt, że jestem z nią związany - mówił przewodniczący Rady Nadzorczej TVN Jim Samples.

- Życzę im, żeby jeszcze przez wiele lat robili to, co robią teraz. Żeby robili to razem z całym społeczeństwem, z widzami, z przyjaciółmi Fundacji TVN. To ogromne zobowiązanie dla każdego z nas: zapewnić ludzie wsparcie tak, aby otrzymali to, czego potrzebują - dodał.

- Jak parę tygodni temu widziałam odremontowany nowy oddział rehabilitacji dzieciaków w szpitalu w Łodzi, to serce rośnie. To są takie namacalne efekty pracy Fundacji - dodała Anita Werner z "Faktów" TVN.

- To, co robi ta fundacja, naprawdę jest fantastyczne. 230 milionów zł zebranych na pomoc przeróżnym instytucjom, przede wszystkim chorym dzieciom. 22 miliony przekazane na klinikę rehabilitacji w Łodzi - podkreślał Piotr Kraśko z TVN24 BiS.

Oglądaj
Gwiazdy o znaczeniu balu Fundacji TVN
Wideo: tvn24 Gwiazdy o znaczeniu balu Fundacji TVN

Zabawa w szczytnym celu

W balu brało udział wiele gwiazd polskiego show biznesu m.in. aktor Cezary Pazura, fotograf Marcin Tyszka, projektant Dawid Woliński, aktor Michał Żebrowski, modelka Joanna Krupa, a także gwiazdy TVN oraz dziennikarze TVN24 i "Faktów" TVN. Na balu obecni byli również współzałożyciel TVN Mariusz Walter oraz była prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" Bożena Walter, a także Aldona Wejchert.

Podczas imprezy odbyła się licytacja, z której dochód został przekazany na działalność Fundacji. Goście mogli powalczyć o takie przedmioty jak: koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem, strój rajdowca Rafała Sonika oraz wiele innych.

- To wydarzenie ma swoją rangę, ma swoją wartość przez osoby, które się na nim pojawiają. Każdy, tak podejrzewam, jest zaszczycony tym, że jest tu zapraszany - mówi Cezary Pazura.

- Taka impreza jak ta, jest niesamowita, bo mamy pewność, że pieniądze, które tutaj są wydawane, rzeczywiście idą na szczytny cel - podkreślał z kolei Marcin Tyszka. - Fundacja TVN pomaga ogromnej masie dzieci i nie tylko dzieci. Przy rehabilitacjach, operacjach. Jest to superfajna sprawa - dodawał Dawid Woliński.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 1 ml 700 tys. złotych, które zostały przekazane na Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
geldman
geldman

W ogólnym bilansie mogło wyjść na zero z minusem biorąc pod uwagę koszty stroi biżuterii oraz organizacyjne z muzyka i gastronomią.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   dziwnyjesttenTVN

   Zebrano ponad dwa miliony, ale nikt nie mówi,że koszt takiej imprezy to grubo ponad 3, 5 miliona netto. Ale niech się bawią, bo Polacy potrzebują takiego show.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     1
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      1
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje