tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wszyscy Stonesi na scenie. Razem mają 412 lat

Wszyscy Stonesi na scenie. 
Razem mają 412 lat
Foto: materiały prasowe Stonesi w swoim najnowszym teledysku "Doom And Gloom"

Po raz pierwszy od pięciu lat Stonesi wystąpią na żywo - koncert odbędzie się dziś wieczorem w Londynie. To jeden z najbardziej oczekiwanych występów roku, nic dziwnego, że bilety sprzedały się w zaledwie siedem minut. U boku legendarnych rockmanów gościnnie pojawią się też byli członkowie zespołu, którzy nie robili tego od 20 lat: Bill Wyman i Mick Taylor. Gdy staną na scenie wszyscy razem, w sumie mieć będą 412 lat.

Legendarny zespół dzisiejszym występem w londyńskiej O2 Arena rozpoczyna obchody 50. rocznicy istnienia. Z tej okazji czwórka muzyków zaprosiła na scenę swoich dwóch byłych kolegów: 76-letniego basistę Billa Wymana i 63-letniego gitarzystę Micka Taylora. To będzie pierwszy raz od 20 lat, gdy wszyscy Stonesi staną razem na scenie.

Źródło: materiały prasowe Koncertami w Londynie - 25 i 29 listopada - Stonesi zaczynają obchodzy 50-lecia istnienia zespołu

Wyman grał z grupą w latach 1962-1992, ale odszedł, bo miał dość męczących tras koncertowych i wolał skupić się na życiu osobistym. Natomiast Taylor - jak ujawnił w najnowszym filmie dokumentalnym o The Rolling Stones "Crossfire Hurricane" - opuścił zespół w 1974 roku m.in. z powodu uzależnienia od heroiny. I choć panowie nie zapomnieli sobie urazów z przeszłości, postanowili połączyć siły, by "nie przegapić takiej okazji, jak 50-lecie".

Z tego samego powodu 65-letni gitarzysta Ronnie Wood zdecydował, że jednak też pojawi się w O2 Arena, choć wcześniej wahał się z powodu zbyt intensywnych przygotowań. - Próby były ciężkie i długie. Miałem dość, ale ludzie zapłacili dużo pieniędzy za bilety, więc musimy dać dobry koncert - powiedział "London Evening Standard".

Cała siódemka będzie mieć 412 lat

Ta trójka wystąpi obok 69-letniego Micka Jaggera, 68-letniego Keitha Richardsa i 71-letniego Charliego Wattsa. Gdy razem Stonesi staną na scenie, wspólnie będą mieć 412 lat. Dlatego media pytają, czy wiek ma wpływ na ich formę?

Źródło: National Portrait Gallery Stonesi w 1971 roku w dawnym składzie: Mick Jagger, Keith Richards, Mick Taylor, Bill Wyman, Charlie Watts

Jak pisze "Daily Mirror", próby okazały się zabójcze. - Mick chce szaleć na scenie, jak młody Adam Levine z Maroon 5, ale on już nie jest tak dobry, jak w wieku 20 lat. Daje z siebie wszystko, bo chce powalić fanów na kolana, ale zadanie okazało się o wiele trudniejsze... Wiek i rock'n'rollowy tryb życia zbierają żniwo - brytyjski dziennik zacytował anonimowe źródło. I jako dowód ogromnego zmęczenia lidera Stonesów zamieścił jego zdjęcie, gdy wychodził z sali prób.

Obok leciwych rockmanów gościnnie wystąpią też Mary J Blige, Eric Clapton i Jeff Beck. Fani podczas 2-godzinnego koncertu usłyszą ponad 20 piosenek, m.in. "(I Can't Get No) Satisfaction", "Get Off of My Cloud" i "Brown Sugar", a także najnowszy "Doom And Gloom".

Z okazji jubileuszu w ramach trasy "The Rolling Stones: 50 Years And Counting" planowany jest jeszcze jeden koncert w O2 Arena - 29 listopada. A także trzy występy w USA - 8 grudnia w Barclays Center na nowojorskim Brooklynie oraz w Newark, koło Nowego Jorku (13 i 15 grudnia w Prudential Center). Muzycy planują kontynuację obchodów 50-lecia w przyszłym roku, ale szczegóły na razie nie są znane.

Więcej zarobili tylko myzycy z U2

Ostatnie światowe tournée Stonesów "A Bigger Bang" zakończyło się po dwóch latach trwania w sierpniu 2007 roku w Londynie. Brytyjczycy zagrali 55 koncertów w 32 krajach.

Trasa przyniosła 559 mln dolarów i stała się najbardziej dochodową w historii zespołu i jedną z najbardziej zyskownych w historii muzyki. O milion więcej zarobili tylko muzycy U2 z ich zakończoną w ubiegłym roku "360° Tour".
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje