tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Variety": szef Amerykańskiej Akademii Filmowej oskarżany o molestowanie

"Variety": szef Amerykańskiej Akademii Filmowej oskarżany o molestowanie
Foto: Neilson Barnard/Getty Images/DIFF John Bailey jest szefem AMPAS od sierpnia 2017. W lutym br. spotkał się z wszystkimi nominowanymi do Oscara (wideo archiwalne)

John Bailey, szef Amerykańskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej (AMPAS) nazywanej też Amerykańską Akademią Filmową, jest oskarżany o molestowanie seksualne. Akademia wszczęła śledztwo w tej sprawie - poinformowały niezależnie od siebie "Variety" i "The Hollywood Reporter".

O sprawie jako pierwszy poinformował magazyn "Variety".

Operator kamery i reżyser John Bailey stanął na czele Amerykańskiej Akademi Sztuki i Techniki Filmowej (AMPAS) w sierpniu ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku Cheryl Boone Isaacs. Szefowała ona AMPAS przez cztery lata.

Bailey ma na koncie zdjęcia do 84 filmów. Najbardziej znany jest ze zdjęć do: "Na linii ognia", "Dnia świstaka", "Na zawsze moja" i "Amerykańskiego żigolaka".

Trzy różne oskarżenia

Jak informuje magazyn "Variety", w środę AMPAS otrzymała z trzech różnych źródeł informacje, w których padły oskarżenia pod adresem Bailey’a o molestowanie seksualne. Nie wiadomo, kto miał być ofiarą 75-letniego operatora ani tego, kiedy i w jakich okolicznościach miało dojść do molestowania.

"Variety", powołując się na źródła związane z Akademią, pisze, że AMPAS wszczęła wewnętrzne śledztwo.

"The Hollywood Reporter" informuje z kolei, że Akademia utworzyła podkomisję, której przewodniczy członek zarządu AMPAS, David Rubin. To ona ma wyjaśnić całą sprawę.

John Bailey nie odniósł się do opisywanej sytuacji. Akademia wydała z kolei krótkie oświadczenie, w którym stwierdziła, że "traktuje wszelkie skargi w sposób poufny, aby chronić wszystkie strony sprawy".

"Komitet Członków sprawdza wszystkie zgłoszenia wnoszone przeciw członkom Akademii zgodnie z procedurami opisanymi w Standardach Postępowania (dokument wprowadzony po skandalach seksualnych, jakie ujawniono jesienią ubiegłego roku - red.), a po zakończeniu oceny skarg, raportowane są one zarządowi. Nie będziemy komentować sprawy do zakończenia jej oceny" - podano w komunikacie, który publikuje agencja Reutersa.

Jeżeli Bailey straci stanowisko, jego obowiązki będzie pełnić Lois Burwell, wiceprzewodnicząca AMPAS, dwukrotnie nominowana do Oscara charakteryzatorka.

Ewentualne nowe wybory na prezydenta instytucji przyznającej Oscary mogłyby odbyć się w lipcu tego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje