tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Susan Sarandon: Paul Newman oddał mi część swojej gaży

Paul Newman podzielił się ze mną swoją gażą - wyznała Susan Sarandon. Jak wyjaśniła, Newman wyszedł z taką propozycją, gdy okazało się, że aktorka zarobiła znacznie mniej niż on i partnerujący obojgu Gene Hackman.

Susan Sarandon udzieliła w środę wywiadu radiowego BBC5. W rozmowie poruszona została kwestia nierówności płac w branży filmowej.

"Dobrze, dam ci część mojej wypłaty"

- Emma Stone upomniała się kiedyś i otrzymała równą stawkę, bo partnerujący jej na planie aktorzy nalegali na to i przekazali cześć własnych gaż - wskazywała Sarandon.

- To samo przydarzyło mi się z Paulem Newmanem, kiedy lata temu kręciłam z nim film - wyznała laureatka Oscara.

Aktorka nie wymieniła co prawda tytułu produkcji, ale można się domyślić, że chodzi o "Półmrok" w reżyserii Roberta Bentona z 1998 roku. To ich jedyny wspólny film. Zagrał w nim również Gene Hackman.

Sarandon wyjaśniła, że cała trójka miała pracować na podstawie kontraktu określanego w Hollywood jako "favored nations". Przewiduje on, że wszyscy odtwórcy głównych ról angażowani są na tych samych warunkach finansowych.

Cała trójka w "Półmroku" grała równorzędne role, wszyscy pojawili się na plakacie. W trakcie produkcji aktorka odkryła jednak, że mimo klauzuli otrzyma niższą gażę niż jej filmowi partnerzy. Jak wyjaśniła Sarandon, gdy wyszło to na jaw, 73-letni wówczas Newman powiedział: - Dobrze, dam ci część mojej wypłaty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje