tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Polska nie wyda Polańskiego

"Sprawa, w której obrona i ofiara są po tej samej stronie"

zobacz więcej wideo »
"Sprawa, w której obrona i ofiara są po tej samej stronie"
 • Ziobro: skieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. ekstradycji PolańskiegoZiobro: skieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. ekstradycji Polańskiego
 • Adwokat Polańskiego o decyzji ministra sprawiedliwościAdwokat Polańskiego o decyzji ministra sprawiedliwości
 • Minister sprawiedliwości spodziewa się odwołania od orzeczenia ws. PolańskiegoMinister sprawiedliwości spodziewa się odwołania od orzeczenia ws. Polańskiego
 • Polański: cieszę się, że zaufałem polskiej sprawiedliwościPolański: cieszę się, że zaufałem polskiej sprawiedliwości
 • Sąd nieprawomocnie: ekstradycja Polańskiego niedopuszczalnaSąd nieprawomocnie: ekstradycja Polańskiego niedopuszczalna
 • Ćwiąkalski o sprawie Polańskiego: prokurator może się jeszcze odwołaćĆwiąkalski o sprawie Polańskiego: prokurator może się jeszcze odwołać
 • Decyzja ws. ekstradycji Polańskiego odroczonaDecyzja ws. ekstradycji Polańskiego odroczona
 • Głowacki: Polański wie, że Polska by się ośmieszyła wydając go USAGłowacki: Polański wie, że Polska by się ośmieszyła wydając go USA
 • Grabarczyk o ekstradycji Polańskiego: decyzję podejmę samodzielnieGrabarczyk o ekstradycji Polańskiego: decyzję podejmę samodzielnie
 • Czy Roman Polański zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości?Czy Roman Polański zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości?
 • Polański stawi się na posiedzeniu ws. ekstradycjiPolański stawi się na posiedzeniu ws. ekstradycji
 • Polański w sądzie, posiedzenie niejawne Polański w sądzie, posiedzenie niejawne
 • Mec. Schramm o sprawie Polańskiego Mec. Schramm o sprawie Polańskiego
 • Roman Polański po posiedzeniu sąduRoman Polański po posiedzeniu sądu
 • Ekstradycja Polańskiego coraz bliżej? Ekstradycja Polańskiego coraz bliżej?
 • Roman Polański: poddałem się procedurze ekstradycyjnejRoman Polański: poddałem się procedurze ekstradycyjnej
 • Aleksander Kwaśniewski był gościem "Kropki nad i"Aleksander Kwaśniewski był gościem "Kropki nad i"
 • "Drażni mnie hipokryzja, ale znajduję miłosierdzie""Drażni mnie hipokryzja, ale znajduję miłosierdzie"
 • "Dla USA Polański jest zbiegiem, którego należy ścigać. Sprawa się nie przedawni""Dla USA Polański jest zbiegiem, którego należy ścigać. Sprawa się nie przedawni"
 • Czy Polska wyda Polańskiego?Czy Polska wyda Polańskiego?
 • "Obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu. Polańskiego też""Obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu. Polańskiego też"
 • "Ohydne przestępstwo pedofilskie. Nie powinno mieć znaczenia, kto się go dopuścił""Ohydne przestępstwo pedofilskie. Nie powinno mieć znaczenia, kto się go dopuścił"
 • Ryszard Kalisz komentuje sprawę Romana PolańskiegoRyszard Kalisz komentuje sprawę Romana Polańskiego
 • Roman Polański w marcu będzie robuł film w PolsceRoman Polański w marcu będzie robuł film w Polsce
 • Polański przesłuchany w prokuraturze Polański przesłuchany w prokuraturze
 • Prokuratura bada amerykański wniosek ws. Polańskiego Prokuratura bada amerykański wniosek ws. Polańskiego
 • Trzaskowski o Polańskim Trzaskowski o Polańskim
Foto: Scope Features/Bulls, SELBY/SIPA/East News | Video: tvn24 Samantha Geimer i Roman Polański

- Mogę przynajmniej odetchnąć. Trudno jest opowiedzieć, ile to zabiera czasu, wysiłku i energii. I jak cierpi z tego powodu moja rodzina - mówił po ogłoszeniu decyzji o niedopuszczalności jego ekstradycji do USA Roman Polański. Po drugiej stronie oceanu na zakończenie ciągnącej się od niemal 40 lat sprawy czeka z niecierpliwością jeszcze jedna osoba: Samantha Geimer, która wielokrotnie podkreślała, iż przeciągająca się ucieczka reżysera sprawia, że i ona nie może zaznać spokoju.

Artykuł ukazał się pierwotnie 31 października 2015 roku. Przypominamy jego treść.

30 października 2015 r., Kraków. Kilka godzin wcześniej krakowski sąd uznał, że ekstradycja Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych jest niedopuszczalna. - Kosztowało mnie to wiele wysiłku, zdrowia i kłopotów. Więcej nawet mojej rodziny. Rodzina zwykle w tych okolicznościach cierpi bardziej niż ja - mówi na krótkim spotkaniu z dziennikarzami reżyser.

10 marca 2010 r. Samantha Geimer udziela wywiadu "Good Morning America". - Cała sytuacja została wykorzystana przez sędziów i prokuratorów dla ich własnych, politycznych korzyści. Mnie i mojej rodzinie sprawiło to więcej bólu niż cokolwiek, co zrobił Roman Polański. Nie powinno być tak, że działania sądu ranią bardziej niż samo przestępstwo.

Sesja zdjęciowa

W lutym 1977 r. 43-letni wówczas Roman Polański szukał młodych dziewczyn do sesji zdjęciowej dla francuskiego magazynu "Vogue Hommes". O 13-letniej Samancie dowiedział się od wspólnych znajomych. Na zdjęcia zgodziła się matka dziewczyny, Susan. Niespełniona aktorka z kilkoma epizodycznymi rolami w serialach na koncie  marzyła o tym, by jej dwóm córkom powiodło się w Hollywood lepiej niż jej samej. Od dzieciństwa wysyłała je na castingi i zachęcała do znalezienia agenta. Sesja dla prestiżowego magazynu ze znanym reżyserem za obiektywem wydawała się świetną okazją.

Samantha po raz pierwszy spotkała Polańskiego 20 lutego 1977 r. Przyjechał do niej do domu wWoodland Hills (Los Angeles). Na pobliskich wzgórzach zrobił jej wtedy kilka zdjęć, w tym topless. Jak potem powie, nie była z tego zadowolona. Postanowiła, że następnym razem już się nie rozbierze. Mamie nie powiedziała jednak ani słowa. 10 marca Polański przyjechał po Samanthę ponownie. Zatrzymali się na chwilę w domu aktorki Jacqueline Bisset, a później pojechali do posiadłości Jacka Nicholsona na Mulholland Drive.

Kilka godzin później reżyser odwiózł Samanthę do domu i zajął się swoimi sprawami. Spotkał się z Robertem de Niro, by omówić propozycje filmowych projektów.

Następnego dnia w hotelu Beverly Wilshire pojawiła się grupa śledczych i prokuratorów. Do Polańskiego, który wraz z przyjaciółmi przebywał w lobby, podszedł detektyw prowadzący, Philip Vannatter. Powiedział reżyserowi, że ma nakaz aresztowania. Gdy Polański zapytał, jaki jest zarzut, usłyszał: gwałt.

Szampan i metakwalon

Samantha Geimer zeznała, że reżyser poczęstował ją szampanem. Nie pamiętała dokładnie, jak dużo wypiła. Jak opowiadała, potem Polański zaproponował jej metakwalon, popularną w tamtych czasach tabletkę rozluźniającą. 13-latka popiła ją szampanem. Chciała jechać do domu, jednak reżyser mówił jej, że zawiezie ją później. Następnie - zgodnie z jej zeznaniami - zaczął ją pieścić, mimo że prosiła, by się odsunął. Jak mówiła, kręciło się jej w głowie i miała problemy z koordynacją ruchową.

 

- Jak długo Polański trzymał usta na twojej waginie? - Kilka minut, a potem rozpoczął ze mną stosunek. - Co to znaczy? - Wsadził penisa do mojej waginy (...) - Co mówiłaś podczas stosunku? - Cały czas mówiłam: "Nie, przestań!", ale nie broniłam się, bo nikogo innego tam nie było i nie miałam dokąd iść. (...) Potem pytał: "Kiedy miałaś ostatni okres?". Powiedziałam, że nie pamiętam. - Co potem? - Powiedział: "W takim razie nie będę w ciebie wchodził". Podniósł moje nogi i wszedł do mojego odbytu. Czy opierałaś się? - Troszkę, ale nie za bardzo, bo się go bałam.

Fragmenty ujawnionych zeznań Samanthy Geimer

 

Po latach Samantha Geimer przyzna, że długo miała za złe matce, iż powiadomiła policję. Było jej wstyd, nie chciała, żeby ktokolwiek dowiedział się o tym, co wydarzyło się tamtej nocy. - Czułam się jak głupek. Zastanawiałam się: Boże, dlaczego tego nie przerwałam? Po co piłam? Dlaczego wzięłam tabletkę? Co jest ze mną nie tak? - wspominała.

Aby oszczędzić nastolatce cierpień i nie narażać jej na wycieńczający emocjonalnie proces, rodzina zdecydowała się na ugodę. Polański przyznał się do uprawiania seksu z nieletnią. Prokuratura w zamian za to wycofała pozostałe zarzuty, m.in. gwałtu na osobie pod wpływem narkotyków i molestowania nieletniej.

Ambicja

Reżyser trafił do stanowego więzienia w Chino na 90-dniową obserwację. Miała to być jedyna kara. Sąd poszedł również na inne ustępstwa, dostosował termin wykonania kary do harmonogramu pracy Polańskiego nad filmem "Huragan". Z Chino zdecydowano się wypuścić go już po 42 dniach. Rozsierdziło to sędziego Laurence'a Rittenbanda. W filmie dokumentalnym "Roman Polański: ścigany i pożądany" (2009 r.) w reżyserii Mariny Zenovich sędzia został przedstawiony jako nadmiernie lubiący zainteresowanie mediów specjalista od głośnych spraw z udziałem celebrytów. Opublikowane w mediach zdjęcia Polańskiego z Oktoberfest, na których pozował w otoczeniu atrakcyjnych młodych kobiet, wywołały natomiast oburzenie opinii publicznej.

Wymierzenie sprawiedliwości reżyserowi "Dziecka Rosemary", antybohaterowi purytańskiej Ameryki, podejrzewanemu o satanizm i pośrednio obwinianemu o śmierć swojej ciężarnej żony Sharon Tate, zamordowanej przez sektę Charlesa Mansona, mogło zapewnić sędziemu upragniony rozgłos. Zapowiedział więc, że mimo zawartej wcześniej ugody, będzie chciał wsadzić reżysera do więzienia. Polański, któremu teoretycznie mogło grozić nawet 50 lat więzienia, wyjechał najpierw do Wielkiej Brytanii, a później do Francji, której jest obywatelem. Do Stanów Zjednoczonych już nie wrócił.

Przebaczenie

Samantha Geimer przez lata sporo piła, brała narkotyki. W wieku 18 lat urodziła dziecko. - Myślę, że robiłam wszystko, by zapomnieć o tym, co się wydarzyło - przyzna później. Potem wyszła za mąż, urodziła dwójkę kolejnych dzieci, przeprowadziła się na Hawaje, a jej życie wreszcie zaczęło się układać. Za każdym razem gdy o sprawie sprzed lat znowu stawało się głośno, na jej trawniku lądowały tłumy paparazzi.

Polański napisał w tym czasie autobiografię, w której przedstawił swoją wersję wydarzeń. Stwierdził tam m.in., że "nie miał wątpliwości co do doświadczenia dziewczyny i jej bezwstydności". Przekonywał, że do stosunku doszło za zgodą dziewczyny. W zmienia imię Samanthy na Sandra.

 

Sandra nie miała zahamowań, jej doświadczenie nie budziło wątpliwości. Położyła się gotowa; wsunąłem się w nią. Nie pozostawała bierna, ale kiedy szeptem zapytałem, czy jest jej dobrze, odpowiedziała tylko ulubionym zwrotem: "W porządku". Kochaliśmy się jeszcze, gdy usłyszałem nadjeżdżający aleją samochód. Zapaliło się kontrolne światełko telefonu: ktoś był w domu i dzwonił z drugiego aparatu. Przerwaliśmy, ale nie zmniejszyło to mojego pożądania. Po cichu uspokoiłem dziewczynę, znowu się rozluźniła. Kiedy skończyliśmy, uchyliłem drzwi i wysunąłem głowę na korytarz.

Fragment autobiografii "Roman"W 1988 r. Geimer złożyła cywilny pozew przeciwko Polańskiemu. W 1993 r. zawarto ugodę, zgodnie z którą reżyser miał wypłacić jej 500 tys. dolarów.

Źródło: Wikipedia "Roman Polański: ścigany i podejrzany". Plakat filmowy
W 1997 r. Geimer publicznie wybaczyła reżyserowi. Podkreślała, że jej zdaniem 42 dni, które Polański spędził w więzieniu to wystarczająca kara. Domagała się, by amerykański wymiar sprawiedliwości przestał go ścigać. Nie pomogło, a w 2005 r. Amerykanie wysłali do Interpolu list gończy za Polańskim.

Ruch obrońców

Kolejnym rozdziałem historii okazał się wspomniany wcześniej film dokumentalny Mariny Zenovich z 2008 r., w którym działania zmarłego w 1993 r. sędziego Laurence'a Rittenbanda zostały przedstawione jako co najmniej nadgorliwe.

Doprowadziło to do pierwszego od trzydziestu lat tak zdecydowanego ruchu ze strony obrońców Polańskiego, którzy zaczęli domagać się umorzenia sprawy. Po premierze filmu Polański wysłał emaila do Geimer, w którym napisał: "Chcę, żebyś wiedziała, jak bardzo jest mi przykro, że tak naznaczyłem twoje życie". Nie było to co prawda przyznanie się do winy, jednak ton był zdecydowanie inny od wcześniejszych stanowczych zapewnień, że nie zrobił nic złego. Geimer przyznała w wywiadzie z "Guardianem", że wtedy nie odpisała. Dodała jednak, że ma z reżyserem sporadyczny kontakt mailowy.

Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek o umorzenie sprawy.

Źródło: Denis Makarenko / Shutterstock.com Roman Polański z żoną Emmanuelle Seigner

Szwajcaria

26 września Roman Polański został aresztowany na lotnisku w Zurychu. Do Szwajcarii przyleciał, by  odebrać nagrodę na festiwalu filmowym. Tajemnicą pozostanie, dlaczego Szwajcarzy zdecydowali się go aresztować właśnie wtedy. Reżyser od wielu lat był właścicielem domu w Gstaad, chętnie bywał w Szwajcarii, miał w tym kraju konto bankowe. Zgodnie z relacją szwajcarskiego dziennikarza Daniela Binswangera, po raz kolejny w historii Polańskiego kluczowa okazała się nadgorliwość urzędnika. Oficer dyżurny z posterunku policji w Zurychu miał przeczytać w gazecie, że do Szwajcarii przyjeżdża polski reżyser, na którym ciąży zarzut seksu z nieletnią. Sprawdził, czy nazwisko Polańskiego figuruje w bazie Interpolu, a po dalsze instrukcje zadzwonił do Berna. Stamtąd miano się zwrócić do Waszyngtonu, czy na pewno chce ekstradycji reżysera.

Polański trafił na trzy miesiące do szwajcarskiego aresztu, a następnie siedem miesięcy spędził w areszcie domowym. W czasie postępowania ekstradycyjnego Polański zabrał w swojej sprawie głos, czego dotychczas unikał. W artykule "Nie mogę dłużej milczeć" opublikowanym na francuskim portalu internetowym podkreślał, że żądanie od szwajcarskich władz ekstradycji jest oparte na fałszu. Zauważył, że odbył już karę, którą było spędzenie 42 dni w więzieniu w Chino. "Kiedy wyszedłem z więzienia, sędzia zmienił zdanie i uznał, że czas, jaki w nim spędziłem, nie wystarczy za pełen wyrok, i to usprawiedliwia mój wyjazd z USA" - pisał.

Oglądaj
Roman Polański w areszcie (2009r.)
Wideo: Archiwum Faktów TVN/Maciej Woroch Roman Polański w areszcie (2009r.)

Ostatecznie władze Szwajcarii zdecydowały, że nie wydadzą go USA, ponieważ "nie można wykluczyć z całkowitą pewnością błędu we wniosku ekstradycyjnym USA".

Polska

Źródło: praszkiewicz / Shutterstock.com Roman Polański jest zadowolony z wyroku polskiego sądu
Nie był to jednak koniec problemów Polańskiego. Na początku 2015 r. wniosek o jego ekstradycję trafił do Polski.

30 października sąd uznał jednak, że nie jest ona dopuszczalna. Sędzia Dariusz Mazur wskazał że w wielu aspektach sprawy doszło do rażącego naruszenia procedur i złamania zasady obiektywizmu i niezawisłości.

Ostro skrytykował działanie amerykańskiego sądu. - Pojawia się retoryczne pytanie – o co chodzi Amerykanom z tym wnioskiem o ekstradycję? Sąd racjonalnej odpowiedzi nie znajduje. Na zdrowy rozum nie ma na to dobrej odpowiedzi – mówił w uzasadnieniu.

Oglądaj
Mazur: została zawarta ugoda
Wideo: tvn24 Mazur: została zawarta ugoda

Epilog?

Zadowolenie z takiej decyzji wyraził adwokat Samanthy Geimer.

Sprawa toczy się od niemal czterdziestu lat. Od 1977 r., gdy 13-letnia Samantha Geimer wsiadła do samochodu Romana Polańskiego, zmieniła się Ameryka i podejście do gwałtu. W oczach opinii publicznej raz potworem był Polański, innym razem za wszystko obwiniano Geimer i jej matkę, nazywając Samanthę nastoletnią prostytutką i kłamczuchą.

- Słowo "gwałt" przywodzi ludziom na myśl różne skojarzenia. Kiedy miałam 13 lat, nie było rozmów na ten temat, nie mówiło się np. o gwałcie na randce. Nie odbierałam tego, co mi się przytrafiło jako gwałtu. Wydawało mi się, że gwałt musi być brutalny - mówiła w 2013 r. Geimer.

"To nie tylko jedna z najdłuższych spraw w Kalifornii, ale prawdopodobnie jedyna w historii, w której  obrona i ofiara są po tej samej stronie: przeciwko sędziemu" - napisał w 2013 r. w artykule w "Vanity Fair" James Fox.

Geimer wielokrotnie podkreślała, iż nieustająca ucieczka reżysera sprawia, że i ona nie może zaznać spokoju. - Jesteśmy przez to ze sobą związani. Empatia to lepsze słowo niż wyrozumiałość, jeśli miałabym opisać to, co wobec niego czuję. Wiele z naszych przeżyć jest jednak przez to wspólnych - mówiła w wywiadzie.

Sprawa Polańskiego. Decyzja sądu »
Oglądaj
Sprawa Polańskiego. Decyzja sądu
 • Adwokat Polańskiego o decyzji ministra sprawiedliwościAdwokat Polańskiego o decyzji ministra sprawiedliwości
 • Minister sprawiedliwości spodziewa się odwołania od orzeczenia ws. PolańskiegoMinister sprawiedliwości spodziewa się odwołania od orzeczenia...
 • Polański: cieszę się, że zaufałem polskiej sprawiedliwościPolański: cieszę się, że zaufałem polskiej sprawiedliwości
 • Sąd nieprawomocnie: ekstradycja Polańskiego niedopuszczalnaSąd nieprawomocnie: ekstradycja Polańskiego niedopuszczalna
 • Ćwiąkalski o sprawie Polańskiego: prokurator może się jeszcze odwołaćĆwiąkalski o sprawie Polańskiego: prokurator może się jeszcze...
 • Decyzja ws. ekstradycji Polańskiego odroczonaDecyzja ws. ekstradycji Polańskiego odroczona
 • Głowacki: Polański wie, że Polska by się ośmieszyła wydając go USAGłowacki: Polański wie, że Polska by się ośmieszyła wydając go...
 • Grabarczyk o ekstradycji Polańskiego: decyzję podejmę samodzielnieGrabarczyk o ekstradycji Polańskiego: decyzję podejmę...
 • Czy Roman Polański zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości?Czy Roman Polański zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi...
 • Polański stawi się na posiedzeniu ws. ekstradycjiPolański stawi się na posiedzeniu ws. ekstradycji
 • Polański w sądzie, posiedzenie niejawne Polański w sądzie, posiedzenie niejawne
 • Mec. Schramm o sprawie Polańskiego Mec. Schramm o sprawie Polańskiego
 • Roman Polański po posiedzeniu sąduRoman Polański po posiedzeniu sądu
 • Ekstradycja Polańskiego coraz bliżej? Ekstradycja Polańskiego coraz bliżej?
 • Roman Polański: poddałem się procedurze ekstradycyjnejRoman Polański: poddałem się procedurze ekstradycyjnej
 • Aleksander Kwaśniewski był gościem "Kropki nad i"Aleksander Kwaśniewski był gościem "Kropki nad i"
 • "Drażni mnie hipokryzja, ale znajduję miłosierdzie""Drażni mnie hipokryzja, ale znajduję miłosierdzie"
 • "Dla USA Polański jest zbiegiem, którego należy ścigać. Sprawa się nie przedawni""Dla USA Polański jest zbiegiem, którego należy ścigać. Sprawa...
 • Czy Polska wyda Polańskiego?Czy Polska wyda Polańskiego?
 • "Obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu. Polańskiego też""Obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu. Polańskiego...
Wideo: tvn24 Adwokat Polańskiego o decyzji ministra sprawiedliwości

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Polska nie wyda Polańskiego

Komentarze (30)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Wkuy Polak

Proponuję przeczytać Ojca Chrzestnego tam wszystko jest opisane jak kiedyś mamusie wpuszczały swoje córki do świata filmowego, robiąc je na starsze niż w rzeczywistości i podkładając aktorom i reżyserom- takie czasy

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Bolge

   W Norwegii pare ładnych lat temu 12-to latka urodziła dziecko. Cała jej klasa, belfrowie i społeczeństwo okazali jej duzo zrozumienia, ciepła i nikt nikogo nie oskarżał.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     JendrekOn

     A ilu dzieciom w Polsce i świecie sądy nie dawały wiary i zamiatano wszystko pod dywan, włącznie z wiedzą i pomocą Watykanu. Zapytajcie mamuśkę, dlaczego córki tak uporczywie dostarczała na te imprezy alkoholowo -narkotykowe i pozostawiała celowo bez opieki i z pewnym zadaniem upolowania kogoś znanego. Nic nie słyszałem, że dziewczyna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Agagagazgaga

       popieram
       mamusia w tym wszystkim miała interes,choćby -wątpliwy- ROZGŁOS..

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Witold_rubio

         Minister-prokurator chce pokazać kto tu rządzi. Chce podbudować swój wizerunek ale może to być jego największą klęską. Sprawa Polańskiego jest ostatnią, którą powinien się interesować po surowym osądzeniu kościelnych pedofili wszystkich szczebli, których sprawy są świeże i jeszcze się nie przedawniły. CZEKAMY!!!

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           0
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           qolfa
           qolfa

           Tak potraktowac dziecko?!

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              1
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             Agagagazgaga

             wypacykowana wyglądała na starszą niż w rzeczywistości,nikt jej tam na siłę nie ciągnął,chyba że mamusia

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               Gordian Knot
               Gordian Knot

               Na podstawie tej sytuacji, można odnieść wrażenie, że jak zapłacimy 13 letniej dziewczynce za seks, to nie powinno być żadnej kary. Trzeba tylko latami ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości i być obrzydliwie sławnym i bogatym. Gdyby Polański był księdzem, już połowa kraju ruszyłaby na niego z kamieniami...Niestety księdzem rozwiń

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  2
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 Andre Linoge
                 Andre Linoge

                 Polański,- człowiek który najdłużej na świecie,odpowiada za chwile przyjemności .........

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   1
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   Gordian Knot
                   Gordian Knot

                   Odpowiada tak długo tylko dlatego, że ukrywa się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     1
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     m1978
                     m1978

                     pedofilowi powinni uciąć narzędzie zbrodni

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       2
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        5
                       • zgłoś naruszenie
                       zamknij
                       Witold_rubio
                       • m1978:
                       • pedofilowi powinni uciąć narzędzie zbrodni

                       Połowa albo i więcej polskich księży nie miała by czym sikać.

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         2
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         zamknij
                         qolfa
                         qolfa

                         Panie Polanski.
                         Jest Pan niewinny. Sprawa sie przedawnila. Dlaczego nie stawi sie Pan w Ameryce w Sadzie? Co? Wizy Panu nie dadza? Trudno, trzeba wiec poczekac.

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           0
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            2
                           • zgłoś naruszenie
                           zamknij
                           Brain Scientist
                           Brain Scientist

                           Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale właściwie nic, co napisałeś, nie jest prawdą.
                           W amerykańskim procesie uznano go za winnego, a sprawa się nie przedawniła.
                           Co nie zmienia faktu, że nikt przy zdrowych zmysłach nie ryzykowałby, że amerykańscy prawicowcy zrobią z niego "ostrzeżenie dla innych".

                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                             1
                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                              0
                             • zgłoś naruszenie
                             zamknij
                             Daniel Cactus
                             Daniel Cactus

                             Jestem tak szczesliwy ze wreszcie dano spokoj panu Polanskiemu i pokazano "brudna strone" amerykanskego wymiaru sprawiedliwosci. Ziobro nie ma pojecia o korupcji, zaklamaniu, probach sedziow i prokuratorow amerykanskich zeby stac sie celebrytami uzywajac znanych osob. On po prostu gada bzdury ze amerykanski system jest profesjonalny, uczciwy, itd. rozwiń

                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                               4
                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                5
                               • zgłoś naruszenie
                               zamknij
                               teraja1

                               Berety jeszcze sie nie zapluly do konca sprwa sprzed 40 lat za gorami za morzami.

                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                 0
                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                  2
                                 • zgłoś naruszenie
                                 zamknij
                                 Więcej komentarzy - rozwiń
                                 Zasady forum
                                 Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                                 Pozostałe informacje