tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Album grupy z Gdańska wśród "najwspanialszych niedocenionych płyt świata"

Album grupy z Gdańska wśród "najwspanialszych niedocenionych płyt świata"
Foto: Michał Szlaga/ dzięki uprzejmości Trupa Trupa | Video: dzięki uprzejmości Trupa Trupa Trupa Trupa zachwyca świat swoim najnowszym krążkiem

"Jolly New Song" gdańskiego zespołu Trupa Trupa znalazła się wśród "11 wspaniałych przeoczonych płyt" tego roku w zestawieniu przygotowanym przez amerykańską edycję "Newsweeka".

Zestawienie składa się z albumów, które "warte są twojego czasu i dolarów". Chodzi o płyty z całego świata, które mogły umknąć uwadze, gdyż funkcjonują poza mainstreamem.

"Zespół polski, teksty angielskie"

Amerykański "Newsweek" zwrócił uwagę, że niektóre z tych tytułów pojawiły się we wcześniejszych zestawieniach tygodnika, ale w większości są to nowe wydawnictwa.

Poza ostatnim krążkiem gdańskiej grupy Trupa Trupa "Jolly New Songs" na liście znalazły się krążki takich artystów i grup jak: Metz, Liars, Madeline Kenney, Peter Matthew Bauer czy Jaden Smith.

"Zespół jest polski, teksty angielskie, ale pokłady lęku i grozy w muzyce Trupy Trupa nie znają narodowości" - podkreśla "Newsweek", zwracając uwagę na niezwykłą intensywność związków rocka psychodelicznego z post punkiem w muzyce grupy.

Światowy rozgłos

Pochodzący z Gdańska zespół staje się polskim towarem eksportowym. "Jolly New Songs" to trzeci krążek grupy, który ukazał się 27 października, zbierając entuzjastyczne recenzje także za granicą. Pisał o nim nie tylko "Newsweek", ale również między innymi "Los Angeles Times" oraz magazyn "Pitchfork".

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records, a od 2016 roku związany jest również z francuską wytwórnią Ici d'ailleurs.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje