tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Placido Domingo w Polsce

Placido Domingo w Polsce
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Placido Domingo przyleciał do Polski

Światowej sławy tenor Placido Domingo przyleciał w sobotę wieczorem do Łodzi. W poniedziałek wystąpi w Teatrze Wielkim z okazji 90. rocznicy powstania województwa łódzkiego. Będzie to jego jedyny koncert w Polsce podczas tegorocznego *światowego tournee.*

Artysta po raz pierwszy gości w Łodzi. W koncercie, który rozpocznie się w poniedziałek o godz. 21, Domingo towarzyszyć będzie znakomita chilijska sopranistka Veronica Villarroel.

Nie zapomni o Janie Pawle II

Dla nas artystów to zawsze wielkie wydarzenia przybywać do nowego miejsca. Nawet jeśli występowaliśmy na całym świecie, odwiedziliśmy najdalsze jego zakątki, to zawsze te nowe miejsce, do którego przybywamy to jest nowe wyzwanie

Tenor przypomniał, że w programie koncertu znajdą się m.in. arie i duety operowe, hiszpańskie Zarzuele a także pieśni do poezji Jana Pawła II z płyty "Amore infinito".

Opowiadał, że cztery lata temu, tuż przed śmiercią Ojca Świętego, poprosił go czy mógłby wykorzystać w swoim repertuarze niektóre jego utwory. Muzykę do nich napisał m.in. syn artysty. Jak mówił, kiedy myśleli o tym jak papież bardzo kochał ludzi, jak rozumiał ich problemy stwierdzili, że muszą być utwory, które mówią o tym i zaczęli ich szukać. - Chcieliśmy przekazać ludziom na całym świecie te treści, żeby poznali Jana Pawła II jako poetę a nie tylko jako najwyższego przedstawiciela kościoła katolickiego – mówił śpiewak.

Koncert za 1,6 mln

Placido Domingo (ur. w 1941 roku w Madrycie) to wszechstronny artysta o światowej sławie. Uważany jest za jednego z najwspanialszych i najbardziej znaczących tenorów w historii opery. Jest także powszechnie cenionym dyrygentem i wpływową postacią w muzycznym świecie jako dyrektor naczelny Washington National Opera i Los Angeles Opera.

Dorobek Domingo-śpiewaka obejmuje sto trzydzieści ról scenicznych – więcej niż któregokolwiek z powszechnie znanych tenorów w historii. Z jego udziałem powstało ponad sto nagrań - oper, zbiorów arii i duetów. Za swe nagrania artysta otrzymał jedenaście nagród Grammy i dwie nagrody Latin Grammy. Nakręcił też ponad pięćdziesiąt teledysków, a także cztery filmy pełnometrażowe.

Koncert w Teatrze Wielkim obejrzeć będzie mogło ok. 1100 osób; będzie on bezpośrednio transmitowany na telebimie ustawionym na placu przed gmachem opery. Organizatorzy liczą, że dzięki temu obejrzy go kilka tysięcy osób.

Organizacja koncertu kosztować ma ok. 1,6 mln zł a większość kosztów pokryje Urząd Marszałkowski w Łodzi. Honorowy patronat nad koncertem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje