tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Muzycy z Polski aresztowani w USA. Mieli porwać kobietę

Muzycy z Polski aresztowani w USA. Mieli porwać kobietę
Foto: Krzysztof Zatycki/Forum | Video: Google Earth W areszcie jest między innymi lider zespołu Decapitated

Czterej członkowie grupy death metalowej Decapitated zostali zatrzymani w sobotę w Kalifornii w USA pod zarzutem porwania kobiety. Miało do tego dojść po ich koncercie 31 sierpnia w Spokane w stanie Waszyngton.

Kobieta zgłosiła się na policję 1 września przed godziną 2 nad ranem. Powiedziała, że została porwana przez członków zespołu - poinformowała rzecznik policji w Spokane Teresa Fuller. Dodała, że policja uważa, iż kobieta była wcześniej na koncercie.

Policja: możliwe dodatkowe zarzuty

W piątek po koncercie Decapitated w Santa Ana czterej członkowie zespołu zostali zatrzymani na polecenie Biura Szeryfa Los Angeles. Zatrzymani to 27-letni Michał Ł., 30-letni Hubert W., 31-letni Rafał P. i 35-letni Wacław K. Są obywatelami Polski.

Wszyscy trafili do aresztu hrabstwa Los Angeles, gdzie oczekują na ekstradycję do Spokane w stanie Waszyngton. Fuller oświadczyła, że możliwe jest postawienie im dodatkowych zarzutów. Śledztwo prowadzi specjalna jednostka policji SVU, której detektywi badają przestępstwa na tle seksualnym lub przestępstwa bez tła seksualnego, które wymagają specjalnego traktowania na przykład ze względu na wiek ofiary lub jej niepełnosprawność.

Adwokat: chcieli oddać się w ręce policji

Adwokat zespołu Steve Graham oświadczył, że historia ta "ma drugie dno". - Mamy świadków, który mogą zeznać, że oskarżycielka przyszła odwiedzić zespół dobrowolnie i że wyszła w przyjaźni [z zespołem - przyp. red.] - powiedział.

Dodał również, że członkowie zespołu, kiedy tylko dowiedzieli się o śledztwie, zaproponowali dobrowolne oddanie się w ręce policji.

- Postawiłem sprawę jasno: ściągnę tu chłopaków najszybciej, jak to możliwe i będą współpracować - wyjaśnił. Twierdzi jednak, że nie dostał żadnej odpowiedzi od policji.

"Nie zamierzają opierać się ekstradycji"

Graham oświadczył, że martwi go to, że muzycy mogą na tygodnie utknąć w Los Angeles, czekając na przewiezienie do Spokane. Dodał, że jego klienci nie zamierzają opierać się ekstradycji i dobrowolnie chcą wrócić do Spokane.

Decapitated są w czasie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. W nadchodzących tygodniach mieli wystąpić w Teksasie, Nowym Meksyku, Kansas, Illinois. W planach jest też Kanada.

Niedzielny koncert zespołu zaplanowany w El Paso w Teksasie nie odbył się.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje