tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Odpadł faworyt. Zażarta walka o finał "MasterChefa"

zobacz więcej wideo »
Odpadł faworyt. Zażarta walka 
o finał "MasterChefa"
Foto: tvn24 | Video: TVN W "MasterChefie" zażarta walka o finał

W "MasterChefie" walka o finał wkroczyła w decydującą fazę. W 13. odcinku uczestnicy gotowali w Australii, gdzie czekały na nich kolejne trudne wyzwania. Kto poradził sobie najlepiej, a kto odpadł tuż przed ostatnim odcinkiem?

CAŁY ODCINEK "MASTERCHEFA" MOŻNA OBEJRZEĆ W PLAYER.PL

Jak Antypody, to oczywiście kangury. Na początek odcinka czwórka uczestników: Matteo Brunetti, Mateusz Guncel, Mateusz Zielonka oraz Damian Sobek zobaczyli i nakarmili te sympatyczne zwierzęta.

Barbecue po finał

Następnie w Stanley Park, posiadłości ziemskiej słynącej z wystawnych przyjęć, uczestnicy poznali dwie znane blogerki w tamtejszej telewizji Samantę i Bellę, które pokazały, jak się gotuje po australijsku. Potem sami zaś mieli przyrządzić przepyszne krewetki, grillowane mięso, sałatkę i sos dla aż 55 gości.

Oglądaj
Barbecue dla gości
Wideo: TVN Barbecue dla gości

Zwycięstwo w tej konkurencji oznaczało pewne miejsce w finale. Najlepiej w tej konkurencji poradził sobie Damian Sobek.

Pozostali uczestnicy walczyli dalej. W drugim zadaniu musieli odszukać swojego australijskiego szefa kuchni. W tym celu udali się do Sydney. Najtrudniej było Mateuszowi Guncelowi, który próbował porozumieć się z przechodniami po śląsku.

Oglądaj
Uczestnicy próbują odnaleźć znanych szefów kuchni
Wideo: TVN Uczestnicy próbują odnaleźć znanych szefów kuchni

W ostatniej konkurencji kucharze musieli odtworzyć dania pokazane im przez australijskich mentorów. Na talerzach trójki uczestników znalazły się między innymi grillowana kałamarnica, marron z galaretką oraz turban z musem.

- Jeszcze nigdy w historii tego programu nie otrzymaliśmy tak wybitnych dań - mówiła jurorka Anna Starmach. Oprócz niej, Magdy Gessler i Michela Morana potrawy oceniali ponadto szefowie kuchni - nauczyciele z finałowej konkurencji.

Oglądaj
Surfer zachwycił jurorów "MasterChefa"
Wideo: TVN Surfer zachwycił jurorów "MasterChefa"

Ktoś musiał jednak odpaść. Zadaniu nie podołał Włoch, który podał jury o jedno danie za mało. A wiele osób uważało go za faworyta do wygranej...

Oglądaj
Jury ogłasza werdykt
Wideo: TVN Jury ogłasza werdykt

Tytuł szóstej edycji "Masterchefa" przypadnie zatem komuś z trójki: Mateusz Guncel, Mateusz Zielonka, Damian Sobek. Kto, przekonamy się w następną niedzielę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje