tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zgarniają miliony. Lista najlepiej zarabiających gwiazd przed trzydziestką

Video: Cover Video/x-news

Taylor Swift, One Direction, Lionel Messi, Adele, Rihanna. Między innymi te sławy znalazły się na liście magazynu "Forbes" obejmującej najlepiej zarabiające gwiazdy, które nie ukończyły 30. roku życia.

Magazyn "Forbes" przygotował swoje zestawienie na podstawie danych z okresu od 1 czerwca 2015 do 1 czerwca 2016. Pierwszą piątkę listy zdominowali przedstawiciele branży muzycznej.

Najlepiej zarabiającą gwiazdą przed trzydziestką została Taylor Swift, która w analizowanym okresie zarobiła 170 mln dolarów. Taki wynik zawdzięcza przede wszystkim rekordowym zarobkom z trasy koncertowej "1989", która tylko w Ameryce Północnej zarobiła 200 mln dolarów (pobijając rekord The Rolling Stones), a światowe tournee - 250 mln dolarów.

Piosenkarka, która jest obecnie najlepiej zarabiającą kobietą w przemyśle muzycznym, wysokie zarobki zawdzięcza też licznym kampaniom reklamowym, w których wzięła udział w minionych miesiącach.

Na drugie miejsce w zestawieniu spadli (w porównaniu z zestawieniem opublikowanym w 2015 roku) członkowie angielsko-irlandzkiej grupy One Direction, którzy łącznie zarobili 110 mln dolarów. Popowa grupa wysokie dochody z analizowanego okresu zawdzięcza przede wszystkim światowej trasie "On The Road Again". Chociaż z boysbandu (obecni członkowie są w wieku od 22 do 24 lat) w marcu 2015 roku odszedł Zayn Malik, czwórka ciągle pozostaje najlepiej zarabiającym zespołem wszechczasów.

Messi, Adele i Rihanna - w pierwszej piątce

Na trzecim miejscu znalazł się argentyński piłkarz Lionel Messi. Napastnik FC Barcelony w ciągu 12 miesięcy zarobił 81 mln dolarów, będąc jednocześnie najlepiej zarabiającym sportowcem świata poniżej trzydziestki. 29-letni piłkarz dzięki wsparciu największych marek sportowych otrzymał 30 mln dolarów. "Forbes" przypomina, że w lipcu 2015 roku sąd uznał Messiego i jego ojca winnych oszustw podatkowych, jednak apelacja w tej sprawie ciągle trwa.

Na czwartym miejscu listy "Forbesa" znalazła się Adele, która 2016 rok może zaliczyć do bardzo udanych. Według magazynu, 28-letnia brytyjska diwa zarobiła 80,5 mln dolarów, w głównej mierze dzięki trasie koncertowej promującej ostatni album "25". Krążek rozszedł się w rekordowej ilości 3,38 mln egzemplarzy.

Pierwszą piątkę z wynikiem 75 mln dolarów zamyka Rihanna. Barbadoska dzięki udziałowi w kampaniach reklamowych topowych marek, własnej linii odzieżowej oraz wydanej w styczniu 2016 roku płycie "Anti" (i towarzyszącej jej światowej trasie koncertowej), stała się jedną z najlepiej zarabiających piosenkarek świata.

Pierwsza 10 listy najlepiej zarabiających gwiazd przed trzydziestką na świecie:

1. Taylor Swift (170 mln dol.)
2. One Direction (110 mln dol.)
3. Lionel Messi (81,5 mln dol.)
4. Adele (80,5 mln dol.)
5. Rihanna (75 mln dol.)
6. Justin Bieber (56 mln dol.)
7. Novak Djokovic (56 mln dol.)
8. Kevin Durant (56 mln dol.)
9. The Weeknd (55 mln dol.)
10. Jordan Spieth (53 mln dol.)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje