tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Legendy polskiej muzyki niezależnej i wschodzące światowe gwiazdy. Kto zagra na OFF Festival 2018

Legendy polskiej muzyki niezależnej i wschodzące światowe gwiazdy. Kto zagra na OFF Festival 2018
Foto: OFF Festival | Video: tvn24.pl Kolejne gwiazdy OFF Festivalu

Do OFF Festivalu zostały już tylko dwa miesiące. Artur Rojek powoli zamyka listę artystów, którzy zasilą line-up jego imprezy. W poniedziałek wieczorem ogłosił, że na katowickich scenach pojawią się między innymi takie legendy polskiej muzyki niezależnej, jak Kapela ze Wsi Warszawa i Muchy.

To dzięki Kapeli ze Wsi Warszawa polska muzyka ludowa przestała być traktowana przez słuchaczy po macoszemu. Od 1997 roku zespół eksperymentuje z rodzimymi tradycjami, wplatając w nie brzmienia świata. To podejście zyskuje im fanów na całym świecie, o uznaniu krytyków nie wspominając. Płyta, której posłuchamy na OFF Festivalu - "re:akcja mazowiecka" - została nagrodzona Fryderykiem.

Kapela ze Wsi Warszawa (fot. Radek Polak)

Muchy grają "Xerroromans"

"Terroromans", wydany w 2007 roku debiutancki album grających indierocka Much, sprawił, że zespół z miejsca znalazł się na szczycie. 11 lat później Muchy przyjadą na OFF Festival w składzie, w którym tworzyły swoją kultową płytę właśnie po to, żeby zagrać pochodzący z niej materiał. Reedycja "Terroromansu" ukazała się w 2017 roku pod nazwą "Xerroromans".

Muchy

 

Nadzieja muzyki gitarowej prosto z antypodów

Rolling Blackouts Coastal Fever. Lepiej zapamiętajcie tę nazwę. Australijczycy, których pierwszy album lada moment zostanie wypuszczony w świat przez wytwórnię Sub Pop, noszą miano jednej z największych nadziei muzyki gitarowej. Kiedy opisują to, co tworzą, używają takich określeń jak "tough pop" i "soft punk".

RBCF (fot. Maclay Heriot)

Mariaż rumuńskich tradycji z techno

Khidja to wspólny projekt dwóch Rumunów. Flore i Rusu odwołują się do tradycyjnej muzyki rumuńskiej, wzbogacając ją o dźwięki krautrocka, techno i house’u.

Khidja

Facet, który po prostu lubi grać na gitarze

Daniel Spaleniak, jeden najciekawszych polskich songwriterów młodego pokolenia, porusza się na granicy rocka, folka i bluesa. Choć łodzianin na polskiej scenie muzyki niezależnej jest obecny od kilku lat, a jego koncerty się wyprzedają, wciąż zaznacza, że jest tylko facetem, który lubi grać na gitarze.

Daniel Spaleniak (fot. - Weronika Ovors Izdebska)

Łobuzy z Irlandii

Na Fontaines D.C., kwintet z Dublina, zwrócone są oczy tych, którzy kochają łobuzerskiego punk’n’rolla. O muzyków z Irlandii powoli upomina się świat. Tego lata zawitają ze swoją muzyką na wiele festiwali.

Fontaines D.C.

Z Ziemi Kujawskiej do Katowic

Pochodzące z Bydgoszczy Panieneczki to neofolkowy kwintet zakochany w historii Ziemi Kujawskiej, ale także w kobiecości, wokół której tworzą swoje piosenki.

Panieneczki (fot. Agata Trafalska)

Kto zagra na OFF Festival 2018

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią również tacy artyści, jak: M.I.A, Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Ariel Pink, Aurora, John Maus, Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Kult gra "Spokojnie", David August, Clap Your Hands Say Yeah grają "Some Loud Thunder", Skalpel Big Band, Marlon Williams, Zola Jesus, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają "Source Tags & Codes", Big Freedia, Egyptian Lover, Le Mystere Des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, No Age, Unsane, Sensations’ Fix, Derya Yildrim And Grup Simsek, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Sonbird, Good Night Chicken, Min t, tęskno, Pokusa, Lonker See, Sierść i Meek Oh Why?

OFF Festival odbędzie się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów i będzie trwał od 3 do 5 sierpnia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje