tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dokumenty TVN nagrodzone w Hamburgu. "Trzy na godzinę" triumfuje

Dokumenty TVN nagrodzone w Hamburgu. "Trzy na godzinę" triumfuje
Foto: TVN Ewa Ewart i Małgorzata Łupina nagrodzone w Hamburgu

Dokument Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę” (zrealizowany przez TVN Style) triumfował podczas międzynarodowego World Media Festival 2015 w Hamburgu. Zdobył trzy nagrody, w tym główną Globe Grand Prix 2015. Emisja dokumentu w sobotę o godzinie 22 w TVN24. W Hamburgu dwie nagrody otrzymała także Ewa Ewart za obraz „Zdobyć miasto" (produkcja TVN24).

W środę podczas uroczystej gali World Media Festival 2015 w Hamburgu film „Trzy na godzinę” zrealizowany dla TVN Style przez Małgorzatę Łupinę zdobył główną nagrodę festiwalu Intermedia Globe Grand Prix 2015.

Jury nagrodziło dokument również w kategorii „film dokumentalny” oraz przyznało Złoty Glob w kategorii „relacje międzyludzkie i wartości”.

Film pokazuje wstrząsający obraz Indii, gdzie w ciągu jednej godziny gwałcone są trzy kobiety. Ofiarami padają Hinduski i turystki. Sprawcy czują się bezkarni. Wyznania ofiar, które pozbawione jakiejkolwiek pomocy żyją ze świadomością, że dochodzenie sprawiedliwości skazane jest na porażkę, zestawione zostały z opiniami polityków, stróżów prawa i adwokatów, którzy obciążają winą ofiary, a nie oprawców.

"Zdobyć miasto" z dwiema nagrodami

Dokument „Zdobyć miasto” wyreżyserowany przez Ewę Ewart z okazji 70-lecia obchodów Powstania Warszawskiego dla TVN24, otrzymał Złoty Glob w kategorii „historia" oraz nagrodę specjalną "MAGIC EYE" za zdjęcia.

Jeden z bohaterów filmu Ewy Ewart, który w ubiegłym roku pokazano na antenie BBC, jest 92-letni pilot RAF Lawrence Toft. Nie kryje emocji, kiedy opowiada przed kamerą o locie, jaki wykonał w nocy z 14 na 15 sierpnia 1944 roku. Celem było dokonanie zrzutu dla walczącej Warszawy. To była misja niezwykle trudna i niebezpieczna. Przeżyli ją nieliczni.

Film pokazuje również, jak losy Powstania Warszawskiego były uwarunkowane ówczesną sytuacją międzynarodową, głównie postawą i zachowaniem zachodnich aliantów. O swoich przeżyciach opowiadają też warszawscy cywile. Cena, jaką przyszło im zapłacić za powstanie, jest dziś jednym z głównych wątków toczącego się sporu.

Czternaście kategorii

World Media Festival to jeden z najważniejszych festiwali w branży medialnej, koncentrujący się na mediach globalnych.

Ideą festiwalu jest wymiana doświadczeń i przedstawianie najlepszych rozwiązań m.in. w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations. Jak piszą organizatorzy, impreza została stworzona też w celu, by inspirować się nowymi, twórczymi rozwiązaniami multimedialnymi.

Zwycięzców wybiera niezależne jury, złożone z przedstawicieli branży z całego świata. Co roku nadsyłanych na konkurs jest ponad 700 tytułów. Laureatów wybiera się w czternastu kategoriach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje