tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Filmował własny mózg. "Chciałem mieć niesamowity teledysk"

Filmował własny mózg. "Chciałem mieć niesamowity teledysk"
Foto: materiały prasowe | Video: Sivu Signals Teledysk "Better Man Than He" został nakręcony przy pomocy skanera MRI w szpitalu w Londynie

Londyński muzyk Sivu pozwolił wszystkim fanom zajrzeć do wnętrza swojego... mózgu. Leżąc wewnątrz skanera MRI, który robi zdjęcia wnętrza ciała, sfilmował swoje ruchy i reakcje organizmu podczas śpiewu. Tak powstał teledysk do utworu artysty "Better Man Than He", który stał się sensacją internetu. Bo nikt wcześniej nie zrobił nic podobnego.

Pomysł na klip wziął się z badań nad wrodzonym rozszczepem wargi i podniebienia. Prowadzi je St Bartholomew’s Hospital w Londynie, a sponsoruje kilka organizacji charytatywnych. Młody brytyjski muzyk Sivu postanowił promować tę inicjatywę.

Wpadł na pomysł nakręcenia teledysku do swojej nowej piosenki leżąc wewnątrz skanera MRI, który jest głównym narzędziem do diagnozowania zmian w twarzoczaszce. W projekt zaangażowali się również lekarze prowadzący badania w londyńskim szpitalu. I tak powstał "Better Man Than He", który prawie w całości składa się z obrazów głowy Sivu wykonanych w MRI.

Źródło: materiały prasowe Sivu to londyński muzyk, który pracuje obecnie nad debiutanckim albumem

Leżał w skanerze, reżyser zrobił film

Maszyna to duży biały tunel otwarty z dwóch stron. Do środka wjeżdża się za pomocą ruchomego łóżka, ze specjalnym hełmem założonym na głowę i słuchawkami, które chronią przed hałasem skanera (robiąc zdjęcia urządzenie wydaje głośne dźwięki, takie jak młot pneumatyczny).

Źródło: Philips Przy pomocy takiego skanera MRI Brytyjczyk nakręcił swój teledysk

Jak to działa? MRI to duży magnes, który używa do zbierania danych naturalnych właściwości magnetycznych i fal radiowych przenikających do ciała - wykorzystując zjawisko magnetycznego rezonansu jądrowego pozwala zajrzeć do naszego wnętrza. Następnie komputer przetwarza te informacje na zdjęcia.

Zrobionymi w ten sposób setkami skanów mózgu Brytyjczyka zajął się reżyser Adam Powell i specjalista od efektów specjalnych Lewis Kyle White, którzy ułożyli je w jedno płynne nagranie. Widać ruch ust, języka i krtani podczas śpiewu Sivu.

Nikt wcześniej nie nakręcił czegoś podobnego

Artysta ponad 3-minutowy "Better Man Than He" wstawił na YouTube'a i klip od razu stał się sensacją internetu. Nie tylko dlatego, że jest ciekawy wizualnie, ale przede wszystkim dlatego, że nikt wcześniej nie nakręcił czegoś podobnego.

- Chciałem dać fanom małą niespodziankę w postaci oszałamiającego wideo. Zwłaszcza, że to mój pierwszy teledysk w karierze. Zgoda na to, by wszyscy zajrzeli do mojego mózgu, jest czymś niesamowitym  - wyjaśnił Sivu, który chce także zyski z oglądania wideo przeznaczyć na badania nad rozszczepem wargi i podniebienia u dzieci.

Obecnie pracuje nad pierwszym albumem, który na rynku ma się ukazać 25 lutego. Ma być inspirowany twórczością Becka i Franka Sinatry.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje