tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Polski namalowany film "Twój Vincent" z owacjami na stojąco i prestiżową nagrodą

zobacz więcej wideo »
Polski namalowany film "Twój Vincent" 
z owacjami na stojąco i prestiżową nagrodą
 • Zwiastun filmu "Twój Vincent"Zwiastun filmu "Twój Vincent"
 • Producent "Loving Vincent" opowiada o kulisach powstania malowanej produkcjiProducent "Loving Vincent" opowiada o kulisach powstania malowanej produkcji
 • "Loving Vincent" - w pełni namalowany film o malarzu wszech czasów powstaje w Polsce"Loving Vincent" - w pełni namalowany film o malarzu wszech czasów powstaje w Polsce
Foto: "Loving Vincent" | Video: Next Film "Twój Vincent" z prestiżową nagrodą na koncie

"Twój Vincent" - pierwszy pełnometrażowy film animowany w pełni namalowany - otrzymał nagrodę publiczności Konkursu Głównego prestiżowego Festiwalu Filmu Animowanych w Annecy.

Film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana "Twój Vincent" po swojej światowej premierze w Annency otrzymał 10-minutowe owacje na stojąco. Jak podaje magazyn "Variety" film będzie dystrybuowany w 90 krajach, a kolejne licencje są wykupywane.

Nic więc dziwnego, że do twórców pierwszego na świecie ręcznie malowanego filmu pełnometrażowego trafiła nagroda publiczności jednego z najważniejszych festiwali filmów animowanych świata.

"Twój Vincent" w 56 tysiącach namalowanych ręcznie klatkach opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy - Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona została na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. W filmie ożywionych zostało ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha.

- Pomysł wziął się z potrzeby połączenia dwóch mediów: malarstwa i filmu i opowiedzenia historii o artyście za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. Postać van Gogha fascynowała mnie już od początku mojej drogi artystycznej, dlatego zapragnęłam użyć jego twórczości do opowiedzenia historii samego malarza i przenieść się w wyjątkową podróż poprzez jego dzieła, nadając im zupełnie nowy wymiar i odkrywając ich wewnętrzną dynamikę - mówiła w rozmowie z PISF reżyserka filmu Dorota Kobiela.

Oglądaj
"Loving Vincent" - w pełni namalowany film o malarzu wszech czasów powstaje w Polsce
"Loving Vincent" - w pełni namalowany film o malarzu wszech czasów powstaje w Polsce

Setki malarzy

Aby stworzyć tę produkcję zaangażowano ponad 100 malarzy z całego świata. Domalowywali oni kolejne sceny, imitując techniki wielkiego malarza. Na jedną sekundę animacji przypadało 12 malowanych obrazów. Całość powstała w Gdańsku, Wrocławiu i Wielkiej Brytanii. Prace trwały od 2014 roku.

Scenariusz do 80-minutowej animacji został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. 

Produkcji filmu podjęły się studia filmowe o oskarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films.

Vincent Van Gogh jest uznawany za jednego z najwybitniejszych malarzy na świecie. Przedstawiciel postimpresjonizmu pozostawił po sobie ponad 2 tysiące dzieł. Zmarł 29 lipca 1890 roku w wyniku rany postrzałowej. Okoliczności jego śmierci nie są znane.

Oglądaj
Producent "Loving Vincent" opowiada o kulisach powstania malowanej produkcji
Producent "Loving Vincent" opowiada o kulisach powstania malowanej produkcji

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje