tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ędward Ącki utrzymał pozycję Świra

Ędward Ącki utrzymał pozycję Świra
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Świry rządzą w show-biznesie

Internauci wybrali najbardziej zakręcone gwiazdy show-biznesu! W tym roku Świry powędrowały m.in. do Szymona Majewskiego, kabaretu Łowcy.B i Joli Rutowicz.

Podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej rozdano trzynaście statuetek - w kategoriach: muzyka osobowość telewizyjna i kabaretowa, przebój, program telewizyjny, serial, aktor, film, artysta, kabaret, wydarzenie, internet i "Superświr".

Szymon Majewski, tak jak i w 2008 r., za swoje Show odebrał statuetkę Świra w kategorii: program telewizyjny. Artysta przedstawił na scenie zespół aktorów wcielających się w role polityków w jego "Rozmowach w tłoku", rozdawał też dresy sygnowane przez własne alter ego - Ędwarda Ąckiego. Ącki drugi rok z rzędu otrzymał statuetkę w kategorii: osobowość telewizyjna.

Świr bez cenzury

"Świrem 2009 r." wśród osobowości kabaretowych okazał się Igor Kwiatkowski, który w kabarecie Paranienormalni wciela się w postać "Mariolki". Świrem wśród całych zespołów kabaretowych internauci wybrali Łowców.B. Maryjusz Kałamaga z tej formacji został również nagrodzony Świrem dla artysty.

W kategorii muzyka zwyciężył zespół Video oraz odebrał nagrodę za najbardziej ześwirowany przebój: "Będzie Piekło", który podczas gali został wykonany z innym, niecenzuralnym refrenem.

Wśród seriali, najbardziej ześwirowani okazali się po raz drugi z rzędu twórcy animacji dla dorosłych

- "Włatcy Móch". Świrem wśród filmów wybrano "Lejdis" Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza.

Być Świrem, czyli sobą

W kategorii aktorów Świrem 2009 został znany z "39 i pół" Tomasz Karolak, który odbierając nagrodę mówił, że gdy ktoś, tak jak on, chce być w tym co robi jak najbardziej normalny - zostaje wybrany świrem.

Wydarzeniem roku wybrano starcia Justyny Steczkowskiej i Dody w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie".

W kategorii internet statuetkę Świra otrzymał publikujący w sieci własne filmiki, obrazy i piosenki

krakowski cukiernik Gracjan Roztocki. Statuetkę Superświra dla ubiegłorocznych debiutantów internauci przyznali, nominowanej także w wielu innych kategoriach, celebrytce Joli Rutowicz.

Świr, czyli co?

Definicja "Świra" jest dość otwarta. W pierwszych edycjach tej studenckiej nagrody jej laureaci podchodzili do plebiscytu nieufnie. Dziś zwykle chętnie odbierają statuetki wiedząc, że "Świrem" zostaje się przede wszystkim - jak mówią pomysłodawcy nagrody - za "pozytywne zakręcenie". W sobotę po nagrodę stawili się prawie wszyscy laureaci. Nagrody przyznano po raz ósmy.

Plebiscyt "Świry" organizują studenci Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Głosowanie odbywa się przez internet. Gala wręczenia statuetek odbyła się w konwencji kryzysowej Nibylandii. Oprawę artystyczną wieczoru przygotowały kabarety Słoiczek po Cukrze, Dno i Paranienormalni, śpiewał też zespół Video.

//ŁUD

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje