tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Długa lista utworów". Bowie jeszcze nie pożegnał się z fanami

"Długa lista utworów". Bowie jeszcze nie pożegnał się z fanami
Foto: ABC Television (public domain) David Bowie odszedł zaledwie dwa dni po premierze płyty "Blackstar"

David Bowie nie tylko zarejestrował nowy album, ale także przygotował kilka antologii. Pierwsza z nich ma się ukazać w 2017 r. Takie informacje pojawiły się w amerykańskich i brytyjskich mediach.

Dla większości fanów informacja o śmierci artysty była nagła i tragiczna. O tym, że muzyk walczył z rakiem, wiedziało wąskie grono najbliższych mu osób. Jak się jednak okazuje, jego odejście nie oznacza wcale końca nowości muzycznych jego autorstwa. Według doniesień muzyk miał pozostawić utwory na nowy album oraz kilka kompilacji, których wydanie zostało zaplanowane na najbliższe lata.

"Długa lista niezaplanowanych antologii"

Według amerykańskiego wydania "Newsweeka" Bowie przygotował kilka antologii, którymi chciał podsumować własną karierę. Pierwsza z nich ma się ukazać w 2017 r.

Źródła tygodnika mówią o "długiej liście niezaplanowanych publikacji muzycznych, które Bowie opracował przed śmiercią". Dodają, że te wydawnictwa "zostały podzielone na różne okresy i nie muszą być publikowane w porządku chronologicznym".


- Bowie dał wystarczająco dużo, żeby podtrzymać twój głód. Album "Blackstar" wyszedł niedawno, ale wystarcza to tylko na trochę. Przyjdzie jeszcze odpowiedni czas na inne rzeczy - powiedział "Newsweekowi" tajemniczo pisarz i kolekcjoner Kevin Cann.

"Lubił mieć kontrolę nad wszystkim, co wydawał"

Jak podaje "The Mirror", ewentualne nowe albumy złożone zostały również z udziałem nieznanych dotąd nagrań, które datuje się na lata 70.

Brytyjska gazeta dodaje, że projekt nowych albumów "daje zupełnie nowy poziom planów Bowiego odnoszących się do tego, co może zdarzyć się po jego śmierci".

Cytowane przez "Newsweek" źródła mówią, że "Bowie był jednym z tych artystów, który bardzo się angażował i lubił mieć kontrolę nad wszystkim, co publikował".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje