tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Profesjonalna" plantacja konopi. "Narkotyki warte trzy miliony złotych"

"Profesjonalna" plantacja konopi. "Narkotyki warte trzy miliony złotych"
Foto: Małopolska Komenda Policji | Video: Małopolska Komenda Policji Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Policjanci z Brzeska (Małopolska) zlikwidowali dużą plantację konopi indyjskich. Gdyby przechwycone narkotyki trafiły na rynek, byłyby warte trzy miliony złotych.

Plantacja była ukryta w lesie na terenie gminy Borzęcin. - Pośród drzew policjanci znaleźli około 700 sztuk narkotycznych krzewów o wysokości średnio 1,5 metra – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Uprawa, jak zauważa rzecznik, była przygotowana bardzo profesjonalnie. - "Plantatorzy" zadbali o specjalny sprzęt i nawozy. W rozłożonym namiocie zawieszone były materiałowe suszarki a na nich 10 kilogramów prawie gotowego już suszu marihuany. W lesie znajdował się także sprzęt do podlewania roślin i środki chemiczne mające wspomagać ich wzrost – wylicza Gleń.

Zarzuty i areszt

Zatrzymane zostały dwie osoby. - Mężczyźni w wieku 26 i 31 lat byli zaskoczeni obecnością policjantów w lesie – relacjonuje rzecznik policji.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste o znacznej ilości. Grozi im do ośmiu lat więzienia, zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje