tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Zazdrość, eliminacja konkurencji". To mogły być motywy sześciu morderstw sprzed 20 lat

"Zazdrość, eliminacja konkurencji". To mogły być motywy sześciu morderstw sprzed 20 lat
Foto: CBŚP | Video: CBŚP Cztery osoby zatrzymano przy wsparciu antyterrorystów

Zatrzymali sześć osób i podejrzewają je o to, że przed 20 latami zabiły właścicieli hurtowni. Policjanci podają więcej szczegółów dotyczących sprawy. "Motywami zbrodni były prawdopodobnie rozliczenia finansowe, zazdrość czy wyeliminowanie konkurencji" – poinformują i pokazują nagranie z akcji.

O zatrzymaniu po latach pisaliśmy w czwartek na portalu tvn24.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymano sześć osób podejrzewanych o dokonanie zabójstw sześciu osób w latach 1997-1999 na terenie województwa świętokrzyskiego. Ofiarami mieli być właściciele hurtowni wyrobów spożywczych i monopolowych.

Rozliczenia, zazdrość

Ustalenia śledztwa doprowadziły do czwórki podejrzanych: Adama K., Teresy J., Sylwestra J. i Piotra J. Dwie kolejne osoby: Tadeusz G. i Mirosław K. zostały w czwartek doprowadzone do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej z zakładów karnych, w których odbywają kary pozbawienia wolności orzeczone w innych sprawach. Prokuratura zaznaczała, że ze względu na dobro śledztwa nie podaje więcej szczegółów.

O tych z kolei informują w piątek policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy pod nadzorem małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej pracowali nad sprawą.

- Z ustaleń śledczych wynika, że motywami zbrodni były prawdopodobnie rozliczenia finansowe, zazdrość czy wyeliminowanie konkurencji – informują.

Pomagali antyterroryści

Podają też szczegóły samej akcji, podczas której zatrzymano podejrzanych i pokazują nagranie.

"Policjanci przypuszczali, że podejrzani mogą posiadać broń palną i zachowywać się niebezpiecznie, dlatego podczas zatrzymań działania prowadzone były z udziałem policyjnych antyterrorystów z Krakowa i Kielc"- zaznaczają.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań policjanci znaleźli ukrywającego się od niemal dwóch lat 33-letniego Kamila S. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Kielcach na podstawie listu gończego. On także został zatrzymany.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia łącznie sześciu zabójstw, w tym czterech z użyciem broni palnej, w różnych konfiguracjach osobowych. Sąd, na wniosek prokuratora, zadecydował, że trzech podejrzanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi im dożywocie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje