tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Martwe kozice po słowackiej stronie Tatr. Spadły z oblodzonych gór

Martwe kozice po słowackiej stronie Tatr. Spadły z oblodzonych gór
Foto: spravatanap.sk | Video: Google Earth Martwe kozice znaleziono po słowackiej stronie Tatr

Tatry zdradliwe nie tylko dla ludzi. Po słowackiej stronie znaleziono martwe kozice. Zwierzęta najprawdopodobniej poślizgnęły się na oblodzonych stokach i spadły z dużej wysokości. Miały spłoszyć je latające helikoptery i turyści - podają Słowacy.

W Tatrach od kilku dni panują bardzo trudne warunki. Po ociepleniu przyszły mrozy, śnieg zmienił się w lód, na szlakach jest bardzo ślisko. To efekt tak zwanych "szklanych gór".

Wypadkom ulegają nie tylko ludzie, ale i zwierzęta.

Jak poinformował słowacki Tatrzański Park Narodowy "loty śmigłowców ratowniczych i wielu niesfornych gości na sezonowych wycieczkach" mogły przyczynić się do spłoszenia i upadku kozic z wysokich partii gór.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów, aby nie łamali zakazu poruszania się po wyżej położonych szlakach.

Czarna seria

We wtorek po słowackiej stronie Tatr dwoje turystów z Polski wyruszyło na szlak w stronę schroniska Chata Teryho w Dolinie Małej Zimnej Wody. Jedna z osób poślizgnęła się na stromym zboczu. Pomimo interwencji ratowników, nie udało się jej uratować.

Na szlaki często ruszają nieprzygotowani turyści. Jedna z sytuacji, świadcząca o braku świadomości o panujących warunkach, wydarzyła się we wtorek. Grupa 45 osób, w tym trzy rodziny z dziećmi, ruszyła w godzinach popołudniowych do Morskiego Oka. Zastała ich noc. Nie dysponując doświadczeniem górskim ani odpowiednim sprzętem - przede wszystkim latarką (najlepiej czołową), turyści wezwali na pomoc ratowników TOPR oraz policję.

Zobacz także: śliskie szlaki w Tatrach. Ratownicy apelują o rozwagę:

Oglądaj
26.12.2017 | Śliskie szlaki w Tatrach. Ratownicy apelują o rozwagę
Wideo: Fakty TVN 26.12.2017 | Śliskie szlaki w Tatrach. Ratownicy apelują o rozwagę

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje