tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
przeprosiny strona glowna

Odebrała paczkę z chemikaliami, z których można wyprodukować dopalacze

Odebrała paczkę z chemikaliami, z których można wyprodukować dopalacze
Foto: Małopolska Komenda Policji | Video: Małopolska Komenda Policji Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani

- Substancje, które przejęli policjanci, mogły zagrozić zdrowiu i życiu wielu osób – informuje rzecznik małopolskiej policji. Funkcjonariusze z Zakopanego przechwycili ponad kilogram chemikaliów, z z których można by było wyprodukować kilka tysięcy działek dopalaczy.

Do mieszkania, które wynajmowali wcześniej dwaj mężczyźni, pocztą przyszła tajemnicza paczka. Właścicielka lokalu poinformowała o przesyłce byłych lokatorów i poszła na spotkanie z nimi. Domagała się od nich, żeby zapłacili jej zaległy czynsz. W trakcie spotkania wywiązała się awantura, podczas której dwaj 27-latkowie pobili kobietę i zmusili ją do oddania im przesyłki.

Na miejsce zostali wezwani policjanci. Podczas interwencji zainteresowali się paczką.  - Jeden z napastników znany był policjantom jako osoba zajmująca się rozprowadzaniem dopalaczy – tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Usłyszeli zarzuty

W paczce policjanci znaleźli ponad kilogram środków, które mogłyby posłużyć do wyprodukowania kilku tysięcy działek dilerskich dopalaczy.

Obu mężczyzn zatrzymano. Usłyszeli oni zarzuty zmuszania przemocą osoby do określonego zachowania oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut wprowadzania do obrotu środków odurzających, dotyczący wcześniejszego postępowania. Zdaniem policji sprawa jest rozwojowa.

Sąd Rejonowy w Zakopanem wydał decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu obu mężczyzn.

- Dzięki działaniom policjantów udało się wyeliminować substancje, które mogłyby zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób – podkreślił rzecznik.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje