tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wybuch butli gazowej, dwie kobiety ranne

Wybuch butli gazowej, dwie kobiety ranne
Foto: OSP KSRG Gołkowice Górne | Video: OSP KSRG Gołkowice Górne Wybuch butli gazowej w domu w Olszance

Dwie kobiety zostały ranne po wybuchu butli gazowej w domu we wsi Olszanka na Sądecczyźnie. Budynek został mocno zniszczony.

Zgłoszenie o wybuchu butli gazowej w jednym z domów w Olszance (woj. małopolskie) odebrał oficer dyżurny stanowiska koordynacji ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Jak relacjonuje Marek Popardowski z nowosądeckiej komendy PSP: wybuch był tak potężny, że zburzył ściany domu. Eksplozja spowodowała także wybuch pożaru.

Dwie kobiety ranne

W domu w czasie wybuchu przebywały dwie młode kobiety w wieku 24 i 28 lat. Jedna z nich została poparzona, druga doznała obrażeń od fali uderzeniowej. Obie trafiły do szpitala.

Ze skutkami wybuchu i wywołanym przez niego pożarem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej.

Zniszczony budynek

Dom po wybuchu ulatniającego się z butli gazu jest mocno zniszczony. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie pozwolił na jego użytkowanie. W poniedziałek ma zapaść ostateczna decyzja inspektora, czy budynek zostanie rozebrany. Jeśli będzie to konieczne, gmina przekaże rodzinie mieszkanie zastępcze. Urzędnicy mają także pomóc poszkodowanym w uzyskaniu odszkodowania.

Źródło: Google Maps Do zdarzenia doszło w miejscowości Olszanka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje