tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Skamlenie dochodziło z kontenera na śmieci. To był maleńki szczeniak

Skamlenie dochodziło z kontenera na śmieci. To był maleńki szczeniak
Foto: Małopolska Policja | Video: Małopolska Policja Szczeniak mógł nie przeżyć

Tego dnia w Nowym Sączu był mróz, kilkanaście stopni na minusie. Jedna z mieszkanek miasta, przechodząc obok kontenera na śmieci, usłyszała skomlenie. - Gdy wraz z sąsiadem otworzyła pojemnik, znalazła reklamówkę, a w niej maleńkiego szczeniaka - relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Do zdarzenia doszło na początku marca w Nowym Sączu (Małopolska).

- Kobieta, która przechodziła obok jednego z bloków, usłyszała popiskiwanie dobiegające z kontenera na śmieci. Gdy wraz z sąsiadem otworzyła pojemnik, wśród innych śmieci znalazła reklamówkę, a w niej dwa foliowe worki. Jak się okazało, w jednym z nich był maleńki szczeniak - relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Kobieta natychmiast wzięła psa do swojego domu, a następnego dnia skontaktowała się z weterynarzem oraz sądeckim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Wspólnie znaleźli osobę, która zgodziła się, by jej karmiąca suczka, została matką zastępczą szczeniaka.

- Oficjalne zawiadomienie w tej sprawie w sądeckiej komendzie złożono w poniedziałek, 5 marca. Dzięki znaczącemu zaangażowaniu w tę sprawę kobiety, która odnalazła szczenię, pani inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, lekarza weterynarii oraz policjantów z Wydziału Kryminalnego sądeckiej Policji, ustalono potencjalną sprawczynię tego czynu - informuje Gleń.

Usłyszała zarzuty

Podejrzewana przez policjantów kobieta zaprzeczyła, że wyrzuciła pieska. Jednak przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie (oględziny worków foliowych i przeszukanie mieszkania podejrzewanej) pozwoliły na postawienie jej zarzutów.

- Kobieta usłyszała zarzut usiłowania uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec sądeczanki środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd - dodaje rzecznik.

Zobacz także: Miał skatować szczeniaka Fijo. Szuka go nie tylko policja, ale i miliony internautów:

Oglądaj
Fijo ma sparaliżowane tylne łapy
Wideo: Fakty TVN Fijo ma sparaliżowane tylne łapy

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje