tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przyszły, poczęstowały "podejrzaną kawą". 84-latka zemdlała, one wyszły z pieniędzmi

Przyszły, poczęstowały "podejrzaną kawą". 
84-latka zemdlała, one wyszły z pieniędzmi
Foto: waferboard / Flickr Starsza kobieta podejrzewa, że mogła zostać odurzona substancją ukrytą w kawie

84-latka wpuściła do mieszkania nieznajome kobiety, oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Sprzedawczynie poczęstowały staruszkę podejrzaną kawą i ciastkami. Po chwili kobieta źle się poczuła, a jej córka straciła przytomność.

Policjanci z Brzeska (Małopolska) pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy, do której doszło w nietypowych okolicznościach.

Do drzwi 84-latki zapukały dwie kobiety, oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Starsza kobieta, mieszkająca z córką, zaprosiła je do środka. - Co dziwne, podczas pokazu sprzętu i zachwalania jego działania, nieznajome poczęstowały domowniczki przyniesioną przez siebie kawą i ciastkami – opisuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Ostatecznie seniorka zdecydowała się na zakup sprzętu i przy kobietach wyjęła z szafki odpowiednią kwotę pieniędzy. Jednak w czasie poczęstunku 84-latka źle się poczuła. Zarówno ona, jak jej córka, straciły przytomność.

Z mieszkania zniknęły kobiety oferujące sprzęt, a wraz z nimi spora suma pieniędzy. Jaka dokładnie - policja nie informuje.

"Przestrzegamy przed łatwowiernością"

Pozostawione w takim stanie domowniczki odnalazła w mieszkaniu ich krewna, która przyszła w odwiedziny. Kobieta poinformowała o zdarzeniu policję.

84-latka oraz jej córka trafiły do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kobiety podejrzewają, że ich stan zdrowia pogorszył się po poczęstunku. Policjanci zabezpieczyli jego próbki do badań laboratoryjnych. Śledczy wyjaśniają, czy mogły się w nim znajdować substancje, które wywołały niepożądane skutki.

Policjanci informują o tym przypadku ku przestrodze. - Apelujemy do mieszkańców o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przestrzegamy przed łatwowiernością szczególnie osoby starsze czy samotnie mieszkające – powiedział rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Policjanci ostrzegają: oszuści celujący w seniorów są coraz bardziej pomysłowi (wideo archiwalne):

Oglądaj
Policjanci ostrzegają osoby starsze przed oszustami
Wideo: Marta Kolbus/Fakty po południu Policjanci ostrzegają osoby starsze przed oszustami

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje