tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Lantra przewróciła się na tory. Została uśpiona

Lantra przewróciła się na tory. Została uśpiona
Foto: TVN24 Kraków "Wykonaliśmy wszystko, co w naszej mocy"

Klacz Lantra, która w środę przewróciła się na tory tramwajowe w Krakowie, została uśpiona. - Z olbrzymią przykrością informujemy, że mimo podjętych wszelkich starań oraz konsultacji (...), po wykonaniu badań oraz analizie dokumentacji medycznej, podjęliśmy decyzję o uśpieniu naszej klaczy - informują właściciele zwierzęcia.

Zwierzę przewróciło się na tory tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Kapelanka i Monte Cassino w Krakowie. Początkowo informowano, że koń przewrócił się z przemęczenia, później jednak obecny na miejscu weterynarz poinformował, że przyczyna upadku jest inna.

- Prawdopodobnie koń jest bardzo dobrze utrzymany i odżywiany, przez kilka dni nie pracował. Dziś wrócił do pracy i efektem tego jest zbyt mały dopływ tlenu do mięśni. Robią się, mówiąc językiem popularnym, zakwasy - tłumaczył Adam Okólski, weterynarz z Krakowa.

Zwierzę uśpiono

Tuż po wypadku zwierzę zostało przewiezione do lecznicy. Jednak teraz właściciele klaczy informują, że nie udało się jej uratować.

- Z olbrzymią przykrością informujemy, że mimo podjętych wszelkich starań oraz konsultacji z akademickimi ośrodkami weterynaryjnymi, wraz z konsylium lekarzy weterynarii, po wykonaniu badań oraz analizie dokumentacji medycznej, podjęliśmy decyzję o uśpieniu naszej klaczy – piszą na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych.

"Wykonaliśmy wszystko, co w naszej mocy"

Jak informują, powodem uśpienia zwierzęcia był szybko postępujący mięśniochwat porażenny. - Specjaliści poinformowali nas, że choroba ta nie była wynikiem zaniedbania, a tym bardziej przeciążenia, czy też niewłaściwej opieki nad koniem. Wykonaliśmy wszystko, co w naszej mocy, by uratować członka naszej rodziny, z którym zarówno my jak i nasze dzieci byliśmy bardzo związani – piszą.

Do zdarzenia doszło w środę. Koń najpierw przewrócił się na jezdnię, jednak udało mu się podnieść i przejść kilka metrów. Następnie upadł na torowisko tramwajowe w kierunku Łagiewnik i Czerwonych miejscu była straż pożarna i służby weterynaryjne.

Oglądaj
Zwierzę najprawdopodobniej upadło z powodu "zakwasów"
Wideo: tvn24 Zwierzę najprawdopodobniej upadło z powodu "zakwasów"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
wolej

Teraz dopiero będzie, odezwą się obrońcy zwierzą ,którzy losy uchodźców mają głęboko gdzieś.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    4
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje