tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Przyznawała sobie premie, nagrody i dodatek". Kierowniczka przychodni z zarzutami

"Przyznawała sobie premie, nagrody i dodatek". Kierowniczka przychodni z zarzutami
Foto: tvn24 | Video: Google Earth Beata Z. usłyszała prokuratorskie zarzuty

Była kierowniczka Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej (Podkarpackie) jest podejrzana o wyrządzenie w mieniu placówki znacznej szkody majątkowej. Kobieta usłyszała zarzut wypłacenia sobie ponad 600 tysięcy złotych nienależnego wynagrodzenia.

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa, śledztwo dotyczące działania na szkodę Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej (powiat mielecki) prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Według śledczych, kierowniczka tej placówki od 1 stycznia 2002 r. do 31 maja 2015 r. przyznawała sobie nienależne dodatkowe wynagrodzenia: premię uznaniową, nagrodę okolicznościową, nagrodę roczną z wypracowanego zysku, ryczałt z tytułu korzystania z prywatnego auta, dodatek stażowy.

- Działając w ten sposób, podejrzana Beata Z. przywłaszczyła powierzone jej do dysponowania mienie znacznej wartości – czytamy w komunikacie.

Prokuratura postawiła Beacie Z. zarzut wyrządzenie znacznej szkody majątkowej w mieniu placówki. Chodzi o 627 tys. 122 zł.

- Z popełnienia zarzucanego przestępstwa podejrzana uczyniła sobie stałe źródło dochodu, co wpływa na wyższy wymiar grożącej jej kary – dodaje prokurator.

Poręczenie i zakaz opuszczania kraju

Rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury prok. Andrzej Dubiel poinformował, że Beacie Z. grozi nawet 15 lat więzienia.

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, które są sprzeczne z dowodami zebranymi w śledztwie.

Prokurator zastosował wobec kobiety wolnościowe środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowe w wysokości 250 tysięcy złotych, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Pożar w Wieliczce

Pożar w Wieliczce

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł na poddaszu jednego z budynków w Wieliczce (Małopolskie). W... czytaj dalej  »