tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Chcieli zrobić zdjęcia do albumu. Holendrzy ukarani za przekroczenie zielonej granicy

Chcieli zrobić zdjęcia do albumu. Holendrzy ukarani za przekroczenie zielonej granicy
Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej | Video: Google Earth Holendrzy zostawili rowery i dalej ruszyli pieszo

Straż Graniczna ukarała mandatami w wysokości 500 zł małżeństwo z Holandii, które nielegalnie przekroczyło w okolicach Lubaczowa tak zwaną zieloną granicę, aby na Ukrainie zrobić sobie zdjęcia do rodzinnego albumu.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, małżeństwo Holendrów (oboje w wieku 47 lat) podróżowało szlakiem rowerowym Green Velo na Podkarpaciu. W gminie Lubaczów wiedzie on drogą asfaltową bezpośrednio wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.

- Na tym odcinku Holendrzy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili strażnikom granicznym, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć na Ukrainie była silniejsza  – powiedziała mjr Pikor.

Dodała, że pamiątkowe fotografie do albumu okazały się bardzo kosztowne, bo za popełnione wykroczenie Holendrzy otrzymali mandaty po 500 zł.

Ostrzeżenia są

Od początku tego roku Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała 27 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę w celach turystycznych.

W zeszłym roku do nie mniej kuriozalnej sytuacji doszło w województwie warmińsko-mazurskim. Tam dwóch turystów przekroczyło granicę polsko-rosyjską, by… spróbować jabłek rosnących po stronie Federacji. Obaj zostali ukarani mandatem w wysokości 100 złotych.

Rzeczniczka podkreśliła, że w całym pasie granicznym są ustawione bardzo wyraźne tablice ostrzegawcze: "Pas drogi granicznej, wejście zabronione" i "Granica państwa, przekraczanie zabronione".

Źródło: Bieszczadzka Straż Graniczna Granica, jak zaznaczają funkcjonariusze, jest dobrze oznaczona

Przypomniała, że złamanie zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych lub wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa, zagrożonym grzywną do 500 zł lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat w razie przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje