tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Groźny wyciek w byłej rafinerii

zobacz więcej wideo »
Groźny wyciek w byłej rafinerii
Video: tvn24 Gorlice. W byłej rafinerii wyciekł kwas siarkowy

Strażacy od 1 w nocy walczyli z wyciekiem kwasu siarkowego w byłej rafinerii w Gorlicach, woj. małopolskie. W niedzielę po południu zebrał się w tej sprawie sztab kryzysowy.

Kwas przechowywany był w zbiornikach przeznaczonych na ropę naftową. Jeden z nich się rozszczelnił i kwas dostał się do oczyszczalni ścieków. Zgłoszenie o wycieku strażacy odebrali o godzinie 1:09 od pracowników rafineryjnej oczyszczalni. Jak informowali - ze zbiornika o pojemności 208 metrów sześciennych wyciekło około 5 metrów sześciennych nieznanej substancji.

Strażacy zabezpieczyli teren i nie ma już ryzyka skażenia okolicy. Wyciek udało się zneutralizować przy użyciu "korków pneumatycznych" oraz wapna.

- Po dokonaniu zamknięcia na tym zbiorniku, przystąpiliśmy od zaczopowania wszystkich wylotów kolektorów z oczyszczalni ścieków – mówi młodszy brygadier Bohdan Białoń z PSP w Gorlicach. - Aby nie doszło do skażenia terenu odcięliśmy wypływ całkowicie odpływ tej substancji. Ona znajduje się teraz z zbiornikach retencyjnych. Do właściciela obiektu należeć będzie jej neutralizacja

Na razie nie wiadomo, skąd kwas wziął się w zbiorniku, w którym nigdy nie powinno go być.  Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów na terenie dawnej rafinerii, ale na razie te sprawy nie są łączone. Policja sprawdza jednak dokładnie cały teren.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje