Zarzut dla mężczyzny, który zaatakował pracownika biura PiS

Rzecznik policji o zatrzymaniu napastnika
Foto: Shutterstock Video: TVN24 Kraków Rzecznik policji o zatrzymaniu napastnika 11.01 | Policja zatrzymała w czwartek mężczyznę, który zaatakował pracownika biura PiS w Chrzanowie (Małopolskie). Mężczyzna w nocy sam zgłosił się na komisariat w Chrzanowie - poinformował PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.zobacz więcej wideo »Prokuratura o ataku na biuro poselskie
Foto: Shutterstock Video: D. Wudniak / TVN24 Wrocław Prokuratura o ataku na biuro poselskie 12.12| "H-7102 21.21. CALIFOR UBER ALES NIE" - taką wiadomość zostawił ktoś na biurze poselskim Beaty Kempy. Oblał też drzwi łatwopalną substancją i je podpalił. Sprawę wyjaśniają policja i prokuratura.zobacz więcej wideo »Policja wyjaśnia sprawę ataku na biuro poselskie
Foto: Shutterstock Video: tvn24 Policja wyjaśnia sprawę ataku na biuro poselskie12.12| "H-7102 21.21. CALIFOR UBER ALES NIE" - taką wiadomość zostawił ktoś na biurze poselskim Beaty Kempy. Oblał też drzwi łatwopalną substancją i je podpalił. Sprawę wyjaśniają policja i prokuratura.zobacz więcej wideo »12.12.2017 | Atak na biuro poselskie Beaty Kempy. Policja...
Foto: Shutterstock Video: Fakty TVN 12.12.2017 | Atak na biuro poselskie Beaty Kempy. Policja...Poselskie biuro Beaty Kempy celem ataku. Drzwi oblano łatwopalną substancją i podpalono. Tego, co się stało w Sycowie na Dolnym Śląsku, nie usprawiedliwiają żadne emocje i żadne polityczne podziały. Na szczęście nikomu nic się nie stało.zobacz więcej wideo »Prokuratura o zarzutach za atak na biuro poselskie
Foto: Shutterstock Video: P. Hawałej / TVN24 Wrocław Prokuratura o zarzutach za atak na biuro poselskie15.12| Mężczyzna podejrzany o podpalenie biura poselskiego minister Beaty Kempy usłyszał zarzut o charakterze terrorystycznym. Grozi mu za to do 15 lat więzienia. Sebastian K. przyznał się do winy. Jak powiedział kierował się żalem do rządzącej koalicji. zobacz więcej wideo »Zarzuty za atak na biuro poselskie
Foto: Shutterstock Video: tvn24 Zarzuty za atak na biuro poselskie15.12| Mężczyzna podejrzany o podpalenie biura poselskiego minister Beaty Kempy usłyszał zarzut o charakterze terrorystycznym. Grozi mu za to do 15 lat więzienia. Sebastian K. przyznał się do winy. Jak powiedział kierował się żalem do rządzącej koalicji. zobacz więcej wideo »
Zarzut stosowania przemocy z powodów przekonań politycznych postawiła prokuratura w Chrzanowie (Małopolska) mężczyźnie, który we wtorek uderzył w twarz pracownika biura PiS w Chrzanowie – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.
W czwartek prokuratura wszczęła śledztwo w stosowania przemocy z powodów przekonań politycznych. W ramach tego śledztwa przedstawiła zarzut 58-letniemu Andrzejowi S. stosowania przemocy wobec pracownika biura - w postaci wielokrotnego uderzenia pięścią w twarz, tułów i plecy oraz odepchnięcia powodującego upadek i kierowania gróźb pozbawienia życia wobec niego i grupy osób z uwagi na przynależność polityczną.
- Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, zaprzeczał, aby zamierzał uczynić krzywdę pracownikowi biura, czy też innym osobom, ponadto mówił o swoich dolegliwościach zdrowotnych – poinformował rzecznik.
Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i biura PiS, oraz zatrzymania paszportu. Podejrzany pochodzi z Trzebini, obecnie mieszka za granicą.
Wbiegł, krzyknął i uderzył
Jak podawała policja, mężczyzna we wtorek ok. godz. 13.50 wszedł do biura Zarządu Okręgowego PiS w Chrzanowie, wykrzyknął kilka zdań i uderzył pracownika biura. Po wszystkim zbiegł. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, słowa wykrzyczane przez agresora mogły nosić znamiona groźby, były także wulgarne, jak również irracjonalne.
Zaatakowany pracownik złożył zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie. Policja poszukiwała napastnika, opublikowała jego zdjęcie z kamery monitoringu. Mężczyzna w czwartek w nocy sam zgłosił się na komisariat policji w Chrzanowie.
Art. 119 par. 1 Kodeksu karnego stanowi, że "Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".