tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Chłopak stracił oko na szkolnej strzelnicy. Nauczyciel i dyrektor oskarżeni

Chłopak stracił oko na szkolnej strzelnicy. Nauczyciel i dyrektor oskarżeni
Foto: Google Maps | Video: Google Maps Do wypadku doszło w szkole w Stalowej Woli (Podkarpackie)

Były dyrektor jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Stalowej Woli oraz tamtejszy nauczyciel staną przed sądem. Bedą odpowiadać za doprowadzenie - w wyniku zaniedbań - do wypadku, w którym jeden z uczniów stracił oko na szkolnej strzelnicy.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli.

Oskarżeni to 63-letni były już dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli Włodzimierz S. i nauczyciel w tej szkole, 55-letni Krzysztof S., emerytowany wojskowy w stopniu majora. Obaj zostali zawieszeni.

Jak poinformował rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury okręgowej Andrzej Dubiel, prokuratura zarzuciła oskarżonym umyślne narażenie uczniów korzystających ze strzelnicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 16-letniego wówczas ucznia. Chłopiec, podczas zajęć na strzelnicy szkolnej, został rykoszetem trafiony w oko.

Strzelnica w dawnej bibliotece

Prokurator Dubiel wyjaśnił, że strzelnica szkolna powstała bez żadnych zezwoleń, czyli była samowolą budowlaną - urządzono ją w pomieszczeniach dawnej biblioteki. Nie miała odpowiednich zabezpieczeń m.in. przed rykoszetami, które wcześniej wielokrotnie się zdarzały, o czym - zdaniem prokuratury – dyrektor wiedział, a zatwierdzony przez niego regulamin dopuszczał strzelanie bez używania okularów ochronnych.

Ponadto instruktor Krzysztof S. zezwolił uczniom na korzystanie z broni pneumatycznej w sali niespełniającej standardów bezpieczeństwa.

Obaj oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili wyjaśnień. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wypadek podczas zajęć

Do wypadku doszło w maju 2016 roku. Rafał, jeden z uczniów klasy sportowo-wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, brał udział w zajęciach na strzelnicy szkolnej. W czasie ćwiczeń pocisk wystrzelony przez kolegę trafił Rafała rykoszetem w lewe oko. Mimo wysiłków lekarzy, oka nie udało się uratować. Chłopiec ma protezę.

Po wypadku strzelnica szkolna została zamknięta. Uczniowie korzystają z profesjonalnej strzelnicy w mieście.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje