tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wiózł weselnych gości, uderzył w słup. Jedna osoba nie żyje

Wiózł weselnych gości, uderzył w słup. Jedna osoba nie żyje
Foto: PSP Nowy Sącz | Video: PSP Nowy Sącz Busem jechali weselni goście

W tragicznym wypadku na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu (Małopolska) zginął mężczyzna. Samochód, którym goście wracali z przyjęcia weselnego, wjechał w słup trakcji elektrycznej.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do wypadku doszło na jednej z głównych ulic Nowego Sącza – ul. Lwowskiej. Fordem transitem podróżowało sześciu pasażerów i kierowca. Ofiara śmiertelna to jeden z pasażerów.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  samochód uderzył w słup energetyczny, wypadł z drogi i zatrzymał się na polu ornym. Słup energetyczny znajdował się pod pojazdem. Po sprawdzeniu nie stwierdzono występowania w nim napięcia elektrycznego – relacjonuje dyżurny nowosądeckiej policji.

40 minut reanimacji

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, dwie najpoważniej ranne osoby wciąż znajdowały się wewnątrz samochodu. Jak podaje straż pożarna, wszyscy pasażerowie i kierowca zostali poszkodowani.

Strażacy i ratownicy wspólnie reanimowali jednego z rannych mężczyzn, jednak po 40 minutach lekarz stwierdził jego zgon. Pozostali poszkodowani trafili do szpitali w Nowym Sączu i Gorlicach.

Ustalają przyczyny wypadku

Pojazdy służb ratowniczych zablokowały całkowicie jeden pas ruchu. Na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – tłumaczy dyżurny. Na miejscu pracowała też policja i prokurator. Dokładne przyczyny wypadku nie są znane.

Jak podaje straż pożarna, działania trwały ponad cztery godziny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje