tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dilerzy złapani na gorącym uczynku. "Siedzieli i porcjowali proszek"

Dilerzy złapani na gorącym uczynku. "Siedzieli i porcjowali proszek"
Foto: Podkarpacja Policja | Video: Podkarpacja Policja Zabezpieczono 180 krzewów konopi

W ręce policjantów wpadło ośmiu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami i uprawianie konopi. Sześciu zostało aresztowanych, dwóch jest pod policyjnym dozorem.

Rozpracowanie tej sprawy zajęło policjantom kilka miesięcy. Na początku musieli ustalić tożsamość osób, które miały wytwarzać i handlować narkotykami na terenie powiatu niżańskiego (woj. podkarpackie). Musieli też sprawdzić, co łączy wszystkich podejrzewanych.

Policjanci otrzymali informację, że podejrzewani przygotowują narkotyki do sprzedaży. Wtedy zdecydowali o przeszukaniach. Policjanci udali się najpierw w okolice domu 26-latka. Zauważyli go, gdy wyjeżdżał z posesji, został zatrzymany w samochodzie.

"Siedzieli i porcjowali proszek"

W domu 26-latka przebywało dwóch innych mężczyzn. "Siedzieli przy stole i porcjowali biały proszek. Na widok funkcjonariuszy próbowali się ukryć. Dwaj 20-letni mieszkańcy powiatu niżańskiego zostali zatrzymani" – piszą w komunikacie policjanci.

W domu znaleziono ponad 320 woreczków z białym proszkiem oraz wagi elektroniczne. Udało się też odnaleźć nielegalną plantację konopi.

"Uprawa ukryta była w domu wynajmowanym na terenie Niska. W specjalnie przystosowanych pomieszczeniach wyposażonych w lampy, wentylatory i urządzenia nawadniające znajdowało się 181 krzewów. Niektóre rośliny osiągnęły już metr wysokości" – relacjonują funkcjonariusze.

W sumie w sprawie zatrzymano 8 osób w wieku od 18 do 26 lat. Zabezpieczono ponad 1,3 kilograma białego proszku. Wstępne badania przeprowadzone w laboratorium Rzeszowie wykazało, że to dopalacze. Podczas przeszukania zabezpieczono też ponad 300 grama suszu roślinnego. Badania potwierdziły, że to marihuana.

Zarzuty i areszt

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Siedmiu podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi im nawet 12 lat więzienia. Dwóm 20-latkom przedstawiono zarzut uprawiania konopi. Za ten czyn grozi kara więzienia do 8 lat.

Wobec sześciu podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się i aresztował wszystkich na trzy miesiące. Wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował dozory policji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje