tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kosmos

Niemal cztery lata po tragicznej katastrofie pierwszego samolotu, firma Virgin Galactic wysłała drugą eksperymentalną maszynę w kierunku kosmosu. VSS Unity po raz pierwszy uruchomiła w locie silnik rakietowy, przekroczyła barierę dźwięku i wzniosła się na wysokość niemal 30 kilometrów. W przyszłości ma wozić kosmicznych turystów na 100 kilometrów.
czytaj dalej »
Kapsuła Sojuz z trzema członkami załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądowała bezpiecznie w środę rano na stepie w Kazachstanie - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna NASA. "Witamy w domu" - napisała agencja na Twitterze.
czytaj dalej »
Dlaczego pierwszy lot Falcon Heavy jest tak ważny i przełomowy? Nowa rakieta Elona Muska jest zaliczana do kategorii "superciężkich". Takie pozwolą ludzkości wrócić do wysyłania dużych statków na Księżyc i dalej. Jednocześnie Falcon Heavy jest w znacznej mierze pojazdem wielokrotnego użytku i ma być drastycznie tańsza od konkurencji. Otwiera to pole do budowy prywatnych stacji kosmicznych czy kosmicznego górnictwa i przyśpieszy drogę SpaceX na Marsa.
czytaj dalej »