tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kosmos

Kapsuła Sojuz z trzema członkami załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądowała bezpiecznie w środę rano na stepie w Kazachstanie - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna NASA. "Witamy w domu" - napisała agencja na Twitterze.
czytaj dalej »
Dlaczego pierwszy lot Falcon Heavy jest tak ważny i przełomowy? Nowa rakieta Elona Muska jest zaliczana do kategorii "superciężkich". Takie pozwolą ludzkości wrócić do wysyłania dużych statków na Księżyc i dalej. Jednocześnie Falcon Heavy jest w znacznej mierze pojazdem wielokrotnego użytku i ma być drastycznie tańsza od konkurencji. Otwiera to pole do budowy prywatnych stacji kosmicznych czy kosmicznego górnictwa i przyśpieszy drogę SpaceX na Marsa.
czytaj dalej »
Najpotężniejsza na świecie rakieta Falcon Heavy prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX pierwszy raz w historii wystartowała z powodzeniem we wtorek z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Ładunkiem maszyny jest sportowy samochód, który wysłano w drogę ku Marsowi. Rakieta wystartowała o godz. 21.45 czasu w Polsce - początkowo start planowano na 19.30, jednak został on opóźniony z powodu silnego wiatru. Dwa stopnie wspomagające po odłączeniu się od rakiety wylądowały - jak zaplanowano - z powrotem na przylądku Canaveral, zaledwie kilkadziesiąt metrów od siebie.
czytaj dalej »