tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Korea Północna

Kolejny szczyt przywódców Korei Północnej i Południowej - Kim Dzong Una i Mu Dze Ina - odbędzie się we wrześniu w Pjongjangu. Uzgodniły tak delegacje obu krajów na spotkaniu w poniedziałek w granicznej wsi Panmundżom. Przewodniczący delegacji północnokoreańskiej podkreślił, że ważne jest, by usunąć "przeszkody" stojące na drodze do porozumienia.
czytaj dalej »
Fala upałów w Korei Północnej doprowadziła do tego, że uprawy ryżu i kukurydzy wysychają na polach, co "może mieć katastrofalne skutki" dla tego kraju - ostrzegła w piątek Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).
czytaj dalej »
Władze Korei Północnej oświadczyły w czwartek, że nie będzie postępów w kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, jeśli Stany Zjednoczone będą nadal stosować "stare scenariusze", które w przeszłości już zawiodły. Jak donosi agencja Reutera, mówiąc o "starych scenariuszach", Pjongjang ma na myśli amerykańskie sankcje nałożone na północnokoreański reżim, przy których Waszyngton obstaje i na razie nie zamierza ich znosić.
czytaj dalej »