tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polaku, przytul się!

Polaku, przytul się!
Foto: Kontakt TVN24 Agnieszka i Piotrek

"Przytulanie łagodzi lęki, obyczaje, daje poczucie wspólnoty, jest absolutnie bezpłatne, a do tego ekologiczne, gdyż przytulając się.... kumulujemy ciepło" - pisze do nas na Kontakt TVN24 pan Tadeusz i apeluje: "Przytulajmy się!". Dziś jest ku temu świetna okazja, bo obchodzimy polski Dzień Przytulania.

Internauta Maciej ze swoją partnerką (Kontakt TVN24)
Internautka Anna z ukochanym (Kontakt TVN24)
Kasia i Łukasz z Woli (Kontakt TVN24)

"Pomysł ustanowienia Polskiego Dnia Przytulania narodził się rok temu i okazał się strzałem w dziesiątkę!" - pisze pan Tadeusz. Prekusorem Dnia Przytulania był Juan Mann, Australijczyk, który wyszedł w 2004 roku na ulice Sydney z transparentem "Darmowe przytulanie".

"Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i Mann szybko znalazł naśladowców na całym świecie, a my Polacy postanowiliśmy uczynić przytulanie narodowym zwyczajem. Pod petycją w Polsce podpisało się ponad 135 000 osób. Organizatorzy Dnia Przytulania wierzą, że ogólnopolska akcja przytulania się nakłoni Polaków do wzajemnej życzliwości" - kontynuuje nasz internauta.

Wszyscy się tulą

Na skrzynkę Kontakt TVN24 już dostaliśmy pierwsze zdjęcia, które dowodzą, że Polacy przytulać się uwielbiają. Internautka Ania tuli swojego wybranka w kuchni, Maciej ściska swą lubą przed lustrem, a Agnieszka i Piotrek przysłali nam zdjęcie swojego uścisku w basenie. Najczulej Dzień Przytulania świętują Kasia i Łukasz z warszawskiej Woli, którzy obejmują się nie tylko rękami, ale także nogami. To się nazywa prawdziwy uścisk!

Osobną grupę stanowią miłośnicy przytulania czworonogów. "Przytulanie do męża jest przereklamowane" - pisze pani Dorota i przesyła zdjęcie, na którym ściska swojego yorka. Międzygatunkową miłość na przesłanych nam zdjęciach prezentują też Mietek i jego pies oraz Gnideusz (pies) i pszczółka Maja (maskotka).

A pani Maria Anna, przełamuje nie tylko granice między gatunkami, ale nawet granice czasu i przestrzeni. "Przytulał jak nikt, całował jak nikt, pośród rzeszy otaczających Go ludzi, był samotny jak nikt. Oczywiście tym Kimś, był Elvis Presley. Przytulmy więc Go dziś czule w swoim sercu, tak wiele dla nas zrobił" - pisze.

Internautka Dorota (Kontakt TVN24)
Wojtek i Mietek (Kontakt TVN24)
Gnideusz (Kontakt TVN24)

bgr//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje