tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Doktor Aspiryna poddał się snajperom. Klaun podejrzewany o morderstwo

Doktor Aspiryna poddał się snajperom. Klaun podejrzewany o morderstwo
Foto: Facebook/Kevin Lapeire Kevin Lapeire jest podejrzewany o zamordowanie byłej partnerki

Znany belgijski komik Kevin Lapeire, występujący w stroju klauna, jest podejrzewany o zamordowanie swojej byłej partnerki - informuje w czwartek brytyjski "Guardian". Bezpośrednio przed zatrzymaniem mężczyzna transmitował, jak otoczony przez policję na dachu budynku strzelał w powietrze.

Kevin Lapeire jest jednym z zaledwie pięciu zawodowych klaunów w Belgii. Sławę oraz tytuł najlepszego klauna krajów Beneluksu (Belgii, Holandii i Luksemburga) przyniosły mu występy w lokalnym telewizyjnym show.

Transmisja na żywo

W poniedziałek po południu rozpoczął on transmisję w mediach społecznościowych. Widać było, jak stoi na dachu 13-piętrowego budynku w mieście Bredene.

Lapeire w trakcie relacji na żywo wymachiwał trzymanym w ręku pistoletem i strzelał w powietrze. Zrzucił także z dachu kanister z benzyną w kierunku znajdującej się przed budynkiem policji.

Dopiero po czterech godzinach 31-latek poddał się policyjnym snajperom, zdejmując płaszcz, sweter i podnosząc ręce do góry.

Jak informują belgijskie media, Kevin Lapeire kilka dni wcześniej rozstał się ze swoją partnerką, 47-letnią Caline D. Para wspólnie wychowywała trójkę dzieci w wieku 12, 15 i 17 lat.

31-latek miał w niedzielę wieczorem przyjechać przed jej dom w Oudenberg, kiedy w Belgii obchodzony był Dzień Matki. Następnie miał wejść do mieszkania byłej partnerki, związać i zakneblować troje dzieci na poddaszu, po czym zamordować kobietę w garażu, używając noża.

Doktor Aspiryna

Kevin Lapeire jako klaun posługiwał się pseudonimem Doktor Aspiryna. Zajmował się zabawianiem dzieci w szpitalach. Pomagał również 15 innym osobom zajmującym się rozbawianiem widzów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje

Wiceminister sprawiedliwości: postanowienie TSUE nie jest podstawą do przywrócenia sędziów

Postanowienie jest zaadresowane do państwa polskiego, a nie do sędziów. Ono w żadnym razie nie stanowi samodzielnej podstawy do przywrócenia sędziów na stanowiska - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Sędziowie nie mogą wrócić na stanowiska - ocenił. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

Porzuciła dziecko pod cudzym domem i uciekła

Ojciec dziecka mieszka w domu obok, a kobieta odjechała w nieznane. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE BIZNESOWE »

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Unia Europejska podczas szczytu Azja-Europa w Brukseli podpisała w piątek umowy o wolnym handlu oraz wzajemnej ochronie inwestycji z Singapurem. To pierwsze tego rodzaju porozumienia zawarte między UE a państwem Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). czytaj dalej »

Adoptowała psa ze schroniska. Ten codziennie czeka na nią w oknie

Courtney Gerhardt uważa, że adoptowanie psa było jej najlepszą decyzją w życiu. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

Rosyjska aktywność szpiegowska w Szwajcarii jest znacząca i rośnie - uważa szef szwajcarskiej agencji wywiadowczej Jean-Philippe Gaudin po ujawnieniu dwóch spraw dotyczących rzekomych rosyjskich agentów podejrzanych o próby dokonania cyberataków w Szwajcarii. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »