tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Sądzili, że popełniła samobójstwo, a to było morderstwo. Jej mąż w sądzie przyznał się do winy

Sądzili, że popełniła samobójstwo, a to było morderstwo. Jej mąż w sądzie przyznał się do winy
Foto: PAP/Piotr Polak | Video: PAP/Piotr Polak W poniedziałek podczas pierwszej rozprawy procesu Kamil T. przyznał się do zabójstwa

Przez dwa lata myśleli, że 30-latka popełniła samobójstwo. Jednak śmierć młodej kobiety nie dawała im spokoju. Pod koniec ubiegłego roku śledczy orzekli: to było zabójstwo. Kobietę udusił jej mąż. Teraz 37-latek stanął przed sądem, częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Do zdarzenia doszło w maju 2014 r. w jednym z mieszkań w Starachowicach. Śledztwo dotyczące śmierci 30-latki początkowo umorzono. Sprawa wyglądała na samobójstwo – brakowało dowodów wskazujących na to, iż do śmierci kobiety przez powieszenie ktoś się przyczynił.

Jak informowała w grudniu świętokrzyska policja, mąż kobiety mówił policjantom zaraz po jej śmierci, że nie mieszkał z żoną i nie widział się z nią w dniu, w którym zmarła. Tłumaczył, że od jakiegoś czasu nie dogadywali się, a powodem decyzji o samobójstwie mogła być zazdrość.

CZYTAJ WIĘCEJ

Upozorował jej samobójstwo

Śledczy jednak nadal interesowali się sprawą. Pojawiły się nowe ustalenia, które pozwoliły na zatrzymanie w grudniu ub. r. Kamila T. i postawienie mu zarzutu zabójstwa – miał udusić kobietę. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Został aresztowany. Kamil T. był już wcześniej karany za znęcanie się nad żoną, a rodzina miała założoną niebieską kartę.

Według ustaleń śledztwa, Kamil T., po dokonaniu zabójstwa, upozorował samobójstwo żony. W toku śledztwa podejrzanemu przedstawiono jeszcze dwa zarzuty - znęcania się nad żoną - w okresie od lutego do maja 2014 r. - oraz kierowania gróźb karalnych do jej przyjaciółki. Mężczyzna nie przyznał się do tych zarzutów.

W poniedziałek podczas pierwszej rozprawy procesu Kamil T. przyznał się do zabójstwa, ale nie z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia kobiety. Nie przyznał się do dwóch pozostałych zarzutów.

"Nie mogę cofnąć czasu. Żałuje"

Przeprosił rodziców żony, swojego syna oraz własnych rodziców. - Zmarnowałem sobie życie i swojemu dziecku. Nie mogę cofnąć czasu. Bardzo żałuję tego, co zrobiłem – mówił przed sądem T.

Jak wyjaśniał, w jego małżeństwie często dochodziło do kłótni. Przyznał, że nadużywał alkoholu. Tydzień przed śmiercią żony wyprowadził się z ich wspólnego mieszkania – podejrzewał, że kobieta go zdradza. T. stwierdził, że w dniu, w którym doszło do zabójstwa, żona ciągle do niego wydzwaniała – chciała się spotkać i porozmawiać. Kiedy wieczorem przyszedł do ich wspólnego mieszkania (syn nocował u dziadków), kobieta miała mu powiedzieć, że już go nie kocha i będzie sobie układała życie z innym mężczyzną. - Nie panowałem nad sobą po tym, jak mi to wszystko powiedziała. Działałem nieświadomie, nie wiedziałem, co się ze mną dzieje – opowiadał przed sądem Kamil T.

W odczytanych w sądzie wcześniejszych zeznań oskarżonego wynika, że dusił on kobietę sznurkiem od ubrania, kiedy ta stała w kuchni. Gdy się przewróciła, ponownie zacisnął pętlę na jej szyi. - Prawdopodobnie jeszcze żyła – mówił T., dopytywany przez sąd.

Potem przeciągnął ciało kobiety do łazienki, a sznurek zaciśnięty na jej szyi przymocował do kaloryfera. Po całym zdarzeniu pił alkohol. Następnego dnia próbował popełnić samobójstwo.

Mężczyzna zaprzeczył, że celowo upozorował samobójstwo kobiety. T. podkreślił, że o tym, iż zabił żonę opowiedział dopiero policjantom, kiedy zatrzymano go w grudniu ub.r. Twierdził, że nigdy wcześniej nie mówił o tym swojemu ojcu – emerytowanemu policjantowi.

Podczas rozprawy jako świadek zeznawała przyjaciółka zmarłej. Jak mówiła, widziała, jak T. bił żonę czy wyzywał podczas kłótni. Słyszała też awantury przez telefon – żona T. dzwoniła do przyjaciółki w sytuacjach, w których obawiała się przemocy ze strony męża. Przyjaciółka interweniowała wówczas na policji. Zdaniem kobiety, małżonka T. nie zdradzała mężczyzny.

Kamilowi T. grozi dożywocie.

Ze śledztwa dotyczącego Kamila T. wyłączono materiały dotyczące utrudniania postępowania, związane m. in. zacierania śladów. Sprawę bada prokuratura.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

Masz problemy z oddychaniem? To małe urządzenie może ci pomóc

Zminimalizowana wersja maski tlenowej ma szansę ułatwić życie wielu chorym. ZOBACZ TOTERAZ

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Putin chce zostać "imperatorem na całe życie"

Putin chce zostać "imperatorem na całe życie"

Jeden z głównych opozycjonistów rosyjskich Aleksiej Nawalny w wywiadzie dla agencji AFP nazwał nadchodzące wybory prezydenckie w Rosji fikcją mającą na celu ponowne wybranie na prezydenta Władimira Putina, który chce zostać "imperatorem na całe życie". zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Zimowe zawody pływackie na Białorusi (fot. Tatiana Zenkowicz/EPA/PAP) czytaj dalej »