tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Urzędnik pomagał rejestrować krowy i świnie. "Za szyneczkę"

Urzędnik pomagał rejestrować krowy i świnie. "Za szyneczkę"
Foto: śląska policja | Video: śląska policja Zatrzymali urzędnika od zwierząt gospodarczych

Każdy hodowca powinien rejestrować narodziny i śmierć zwierząt. Urzędnik z Lublińca, który miał kontrolować hodowców, pomagał im w rejestracji. Nie za darmo. Brał pieniądze, nie gardził także świeżymi podarunkami z gospodarstw- informuje policja.

Policjanci zajmujący się zwalczeniem korupcji zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 51 do 64 lat, którzy są podejrzewani o przekazywanie i przyjmowanie korzyści majątkowych przy prowadzonej rejestracji zwierząt gospodarczych.

Jak wyjaśnia policja, chodzi o bydło i trzodę. Czyli krowy i świnie.

Materiał dowodowy gromadzony był przez śledczych od dłuższego czasu, co pozwoliło na ustalenie powiązań osób uczestniczących w procederze. Podejrzani w tej sprawie, to m.in. osoba zatrudniona w Biurze Powiatowym w Lublińcu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą na terenie powiatu lublinieckiego. - Obowiązkiem każdego takiego przedsiębiorcy jest rejestracja kupna, sprzedaży, narodzin i śmierci zwierząt we własnej hodowli - wyjaśnia Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

Taka sama rejestracja, osobno prowadzona jest w urzędzie.

- Zatrzymany urzędnik pomagał w prowadzeniu rejestracji osobom, które miał kontrolować i brał za to pieniądze oraz produkty z gospodarstw - mówi Nowara.

- Szyneczkę? - dopytujemy.

- Na przykład.

Wobec zatrzymanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe. W trakcie czynności dokonano zabezpieczenia mienia ruchomego podejrzanych na łączną kwotę 31 tys. złotych.

Nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje