tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dwie minuty i nie ma auta. Najdłużej trwało otwieranie furtki

zobacz więcej wideo »
Dwie minuty i nie ma auta. Najdłużej trwało otwieranie furtki
Foto: You Tube | Video: You Tube Kradzież jeepa spod domu właściciela

22 sekundy - otworzenie furtki na podwórze. Siedem sekund - otworzenie samochodu. Cała akcja dwóch mężczyzn trwała dwie minuty. Nie wiadomo dlaczego tego samego dnia porzucili łup w innym mieście. Są poszukiwani.

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy o 4 nad ranem w środę 6 maja ukradli jeepa grand cherokee, rocznik 2016 z posesji przy ulicy Platanowej w Rybniku.

Właściciel auta tuż po kradzieży udostępnił w sieci nagranie z kamery monitoringu przed jego domem. Film pokazuje moment kradzieży, ale za radą policji poszkodowany nie podaje żadnych szczegółów.  Z filmu widać, że kradzież to naprawdę był moment.

Sekundnik

Oglądaj
Kradzież jeppa - długie otwieranie furtki
Wideo: You Tube Kradzież jeppa - długie otwieranie furtki

O godzinie 3.58 dwaj mężczyźni w kapturach podchodzą do furtki posesji na Platanowej. Patrzymy na sekundnik i możemy policzyć, ile czasu zabrało pierwszemu z nich otwieranie furtki. Około 22 sekund. Aż.

Bo od podejścia drugiego mężczyzny do drzwi samochodu do zapalenia się świateł w środku mija ledwo siedem sekund.

Złodzieje wykorzystali prawdopodobnie tak zwaną metodę na walizkę - jak widać na wideo, ten który otwiera furtki i podchodzi do domu ma przewieszoną na szyi torbę. To może być wzmacniacz, który w tej metodzie kradzieży, służy do przechwycenia sygnału z klucza zbliżeniowego do auta. Operacja udaje się, jeśli klucz leży w pobliżu drzwi wejściowych do domu.

Wzmacniacz przechwytuje sygnał i przesyła go do urządzenia, który ma przy sobie drugi ze złodziei czekający przy samochodzie. Auto "myśli", że to jego właściciel z kluczem i nie stawia oporu.

Poszukiwani

- Właściciel samochodu zgłosił kradzież. Samochód został znaleziony tego samego dnia wieczorem w Bytomiu - mówi Anna Karkoszka, rzeczniczka policji w Rybniku.

Złodzieje wciąż poszukiwani.

Specjaliści zalecają trzymać w domu klucz zbliżeniowy daleko od drzwi, a najlepiej zawijać w folię aluminiową. Są też dostępne specjalne futerały, a także alarmy i zabezpieczenia do auta, wymagające prócz klucza dodatkowych kodów do uruchomienia silnika.

Oglądaj
17.09.2017 | Kradną samochody nawet w 6 sekund. Eksperci radzą, jak się zabezpieczyć
Wideo: Mateusz Kudła/Fakty TVN 17.09.2017 | Kradną samochody nawet w 6 sekund. Eksperci radzą, jak się zabezpieczyć

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje