tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Będzie bronił tytułu w wyjątkowym kasku". Autorami projektu są mali pacjenci okulistyki

"Będzie bronił tytułu w wyjątkowym kasku". Autorami projektu są mali pacjenci okulistyki
Foto: Andrzej Kuberski / TVN24 Katowice | Video: Andrzej Kuberski / TVN24 Katowice Mali pacjenci zaprojektowali kask Kajetanowicza

Kask rajdowego mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza wkrótce będzie miał nowy wzór. Pracują nad nim mali pacjenci z Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. - Rysują to, co kojarzy im się z siłą woli i wytrwałością. Potrzebują tego w drodze do zdrowia, a my podczas rywalizacji w rajdach - twierdzi mistrz.

29 stycznia dzieci ze schorzeniami narządu wzroku w szpitalu przy Ceglanej odwiedziła wyjątkowa ekipa.

W ruch poszły kredki, flamastry i...wyobraźnia. Przed małymi pacjentami stanęło nie lada wyzwanie - projekt nowego kasku mistrza kierownicy, w którym będzie bronił tytułu.

- My ścigamy się w rajdach, a oni walczą w bardzo ważnym dla siebie wyścigu - po zdrowie. Dlatego poprosiliśmy, by narysowali to, co kojarzy im się z siłą woli, wytrwałością i wiarą w sukces - przyznaje Kajetanowicz.

Wspólny projekt

Każdy z młodych artystów miał wiele pomysłów na to, jak przedstawić siłę czy walkę. Na kartkach znalazły się biało-czerwone flagi, samochód wyścigowy czy kibicujący tłum.

- Zastanawiam się, jak ja to wszystko poskładam - śmieje się Szymon Chwalisz, artysta.

To on wpadł na pomysł wspólnego projektu z dzieciakami. To właśnie w kasku jego autorstwa "Kajto" zdobył tytuł rajdowego mistrza Europy. Gdy dzieci zaczęły rysować, same stwierdziły, że dla wszystkich będzie to trudne zadanie. Nie kryły jednak zadowolenia.

"Dzięki temu zapominają, że są w szpitalu"

- Dla najmłodszych to przede wszystkim chwila radości i odpoczynku od kolejnych zabiegów i badań. Dzięki temu atmosfera na oddziale jest zupełnie inna. A więcej uśmiechu i pogody ducha to zdecydowanie lepszy kontakt z chorym dzieckiem i jego rodzicami. Ma to dla nas ogromne znaczenie – podkreśla dr hab. Erita Filipek, okulistka kierująca oddziałem.

Dlatego to już druga tego typu akcja zespołu Kajetanowicza i katowickiego szpitala na Ceglanej.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje