tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Katarzyna Hall

Katarzyna Hall
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Katarzyna Hall -przyszła minister edukacji w rządzie Donalda Tuska

Żona znanego polityka i historyka - teraz sama ma szansę na zapisanie się w polskiej historii polityki. Katarzyna Hall - nauczycielka i pracownik naukowy zostanie ministrem edukacji w rządzie Donalda Tuska.

Oglądaj
Zaprzysiężenie Katarzyny Hall na minister edukacji narodowej
Wideo: TVN24 Zaprzysiężenie Katarzyny Hall na minister edukacji narodowej
Katarzyna Hall urodziła się 15 marca 1957 roku w Gdańsku, gdzie ukończyła studia matematyczne. Pracowała najpierw jako nauczyciel w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących (1980-1984), później jako pracownik naukowy w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zajmowała się badaniami systemu oceniania i egzaminowania z matematyki.

Nauczyciel z inicjatywą

W 1989 r. zaangażowała się w tworzenie gdańskiej oświaty niepublicznej. Wraz z grupą pracowników naukowych opracowała koncepcję programową pierwszego prywatnego liceum w Trójmieście - Gdańskiego Liceum Autonomicznego. Była jednym z założycieli, a następnie dyrektorem Gdańskiej Fundacji Oświatowej i została pełnomocnikiem Zarządu Gdańskiej Fundacji Oświatowej.

Polityka i edukacja

Była członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Reformy Edukacji Narodowej. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Publikowała w Rzeczpospolitej. Była też redaktorką zespołu, który opracował pakiety programów nauczania dla szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, znane pod nazwą "Klocki Autonomiczne".

W październiku 2006 prasę obiegły cytaty z jej wypowiedzi w związku z samobójstwem 14 letniej gimnazjalistki z Gdańska, która odebrała sobie życie po upokorzeniu, jakie przeżyła na skutek prześladowań przez klasowych chuliganów -Państwo robicie tu niepotrzebna sensację. Tę sprawę trzeba wyciszyć. To jest wielka tragedia, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że gimnazjaliści to dzieci niestabilne emocjonalnie, w burzy hormonów. Pozwólmy działać dyrektorowi tak, by szkoła mogła wreszcie powrócić do normalnego funkcjonowania - stwierdziła wtedy Hall. Przepraszała później za tę wypowiedź

Do rządu Donalda Tuska została zarekomendowana przez Jarosława Gowina z PO.

Mieszka w Sopocie, od 11 lat jest żoną Aleksandra Halla. Ma trzech synów.

jk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.