tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

"Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem"

zobacz więcej wideo »
"Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem"
 • "Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem""Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli...
 • Karczewski o spotkaniu prezydenta z prezesem PiSKarczewski o spotkaniu prezydenta z prezesem PiS
 • Karczewski: dziwię się pani Zofii RomaszewskiejKarczewski: dziwię się pani Zofii Romaszewskiej
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Stanisław Karczewski był gościem "Piaskiem po oczach"

- Rozmowa była w dobrej atmosferze. Z treści, które do nas docierają, wynika, że w dużej części poprawek panowie się zgodzili, jest już pełne porozumienie, co do niektórych jest kwestia dalszych rozmów, dalszej negocjacji - w ten sposób marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Piaskiem po oczach" skomentował piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Podczas dwugodzinnej rozmowy prezydent przekazał liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi dotyczące propozycji PiS do jego projektów o KRS i SN. Tuż po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział dziennikarzom, że Andrzej Duda ma "bardzo poważne zastrzeżenia" do niektórych poprawek, a "co do innych zastrzeżeń nie ma". Według niego można się spodziewać kolejnego spotkania prezydenta z prezesem PiS.

"Tego samego chcemy"

- Rozmowa była w dobrej atmosferze, jak zwykle, to jest bardzo istotne - podkreślił Karczewski. - Najważniejsza jest treść rozmów i z treści, które do nas docierają, wynika, że w dużej części poprawek panowie się zgodzili, jest już pełne porozumienie, co do niektórych jest kwestia dalszych rozmów, dalszej negocjacji, również analizy - stwierdził marszałek Senatu.

Karczewski podkreślił, że obu stronom bardzo zależy na porozumieniu. - Jestem optymistą, nie zmieniam swojego nastawienia - zaznaczył.

- W tym samym kierunku idziemy, tego samego chcemy, chcemy zmienić wymiar sprawiedliwości - tak podsumował relację prezydentem z partią rządzącą. - Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem - oświadczył.

- Jest chęć do rozmowy, do dialogu i panowie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu umówią się i będą dalej rozmawiać - ocenił.

"Być może się ono nie podoba"

Marszałek Senatu, pytany o szczegóły dotychczasowych rozmów, przypomniał, że prezydent jeszcze podczas prac legislacyjnych nad ustawami, które potem zawetował, mówił o konieczności wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa większością 3/5 przez Sejm.

- Jest 3/5, ale musimy dać pewne zabezpieczenia - podkreślił. Dopytywany, jakie to zabezpieczenie, odpowiedział, że nie może na ten temat mówić, ponieważ trwają rozmowy. - Ono jest dobre - ocenił marszałek Senatu. Przyznał jednak, że "być może się ono nie podoba" prezydentowi.

Karczewski pytany o to, czy gdyby nie doszło do porozumienia pomiędzy prezydentem a Jarosławem Kaczyńskim, Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na drugą kadencję, odpowiedział, że jego zdaniem będzie. - Rozmawiamy z prezesem również na ten temat" - powiedział.

"Nie powinna takich sądów wygłaszać"

Karczewski odniósł się do słów doradczyni prezydenta, działaczki opozycji z czasów PRL Zofii Romaszewskiej, która w piątek rano w rozmowie z Radiem ZET, skrytykowała działania Jarosława Kaczyńskiego. Pytana, czy Kaczyński "w sercu przestał być do końca demokratą", odpowiedziała: - No niestety właśnie nie wiem, czy nie przestał. To już tego nie umiem powiedzieć. Dopytywana przez prowadzącego, czy prezes PiS "zaczął mieć ciągotki do państwa bardziej sprawnego, a mniej demokratycznego", odparła: - Nie wiem, czy nie przyznam panu racji.

- Ja się z tym diametralnie nie zgadzam - oświadczył Karczewski. - Dziwię się bardzo pani Zofii Romaszewskiej, że wygłasza takie sądy, nie powinna takich sądów wygłaszać - dodał.

- Czytałem ten wywiad z wielkim zdziwieniem i takim trochę niesmakiem. Było to dla mnie bardzo przykre, tak po ludzku - powiedział.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czym oddychasz

Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

70 lat razem. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę

70 lat razem. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę

Brytyjska królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą w poniedziałek 70. rocznicę ślubu. Życzenia złożyła im z tej okazji m.in. premier Theresa May, która pogratulowała "specjalnej okazji" i podziękowała za poświęcenie życia służbie monarchii. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Tak czyszczą ulice w stolicy

Aż strach pomyśleć co mielibyśmy na ulicach, gdyby nie były sprzątane! Zobacz TOTERAZ.

Toreador Joselito Adame podczas walki z bykiem, Meksyk. (Fot. MARIO GUZMAN/PAP/EPA) czytaj dalej »